menu

„Asiunia” – spotkanie z Joanną Papuzińską i pokaz filmu animowanego w Muzeum Dulag 121

„Asiunia” – spotkanie z Joanną Papuzińską i pokaz filmu animowanego w Muzeum Dulag 121

03 lutego 2024
11.00
Muzeum Dulag 121

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na spotkanie w Muzeum Dulag 121. Naszym gościem będzie prof. Joanna Papuzińska –  prozaiczka, poetka, autorka bajek i wierszy dla dzieci. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz filmu animowanego na podstawie książki autorstwa Pani Papuzińskiej pt. „Asiunia”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 3 lutego 2024 roku o godz. 11. w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A. Bezpłatne wejściówki dostępne do pobrania na evenea.pl

„Asiunia” to historia małej dziewczynki, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Jest to opowieść o wojnie widzianej oczami dziecka. Mała Asia stara się zrozumieć na swój sposób, dlaczego dzieje się tyle złego, dlaczego nie może cieszyć się dzieciństwem, bawić się z rodzeństwem, zasypiać w swoim łóżeczku, w swojej piżamce. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

Książka została oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Joanny Papuzińskiej. Autorka w dostosowany do młodego czytelnika sposób pokazuje swoją dziecięcą perspektywę tych tragicznych i smutnych wydarzeń. Dzieci czytając historię małej dziewczynki, małej Asiuni, nauczą się empatii i dowiedzą, że coś takiego jak wojna istnieje – ponieważ istnieje i błędem jest to przed dziećmi ukrywać.

Już 3 lutego o godz. 11. w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie będziemy mieli niezwykłą okazję gościć prof. Joannę Papuzińską, która opowie o swoich doświadczeniach z czasów II wojny światowej oraz przedstawi perspektywę tych wojennych wydarzeń widzianą oczami dziecka.

Spotkaniu będzie towarzyszyć pokaz krótkometrażowego filmu animowanego, który powstał na podstawie książki „Asiunia” z okazji zbliżającej się 80. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek z autografem Autorki.

Bezpłatne wejściówki można pobrać tutaj.

Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

Skip to content