menu

„Babciu, Dziadku – jak to wtedy było?” – Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121

„Babciu, Dziadku – jak to wtedy było?” – Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121

25 lutego 2024
12:00
Muzeum Dulag 121, Pruszków ul. 3 Maja 8A

W niedzielę, 25 lutego, o godz. 12:00 zapraszamy na warsztaty, w ramach cyklu Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121 poświęcone historii naszych rodzin i przodków. Jak to wtedy było? – pytają często dzieci lub wnuki próbując zrozumieć czasy młodości swoich dziadków lub dzieciństwa rodziców. Niektóre odpowiedzi na pytania pozostają bez odpowiedzi, mimo że członkowie rodziny są sobie bliscy i rozmawiają ze sobą niemal codziennie. Część wspomnień umyka, niektóre nie doczekują się okazji, aby wybrzmieć, na inne zwyczajnie brakuje nam czasu. Z pomocą przybywa gra planszowa „Jak to wtedy było?”, która łączy pokolenia i w przyjemny sposób, pomaga chronić pamięć o naszych bliskich.

Podczas lutowych warsztatów rodzinnych w Muzeum Dulag 121 zaprosimy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w międzypokoleniowej grze, w której babcia, dziadek, mama, tata, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze będą odkrywać i dzielić się rodzinnymi wspomnieniami. Gra zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści. To pierwszy etap gry – opowiadanie, ile rzeczy można sobie przypomnieć spoglądając na zdjęcie? Niemal nieskończoną ilość.

W drugim etapie gry gracze odpowiadają na pytania, które są związane z opowieściami. Słuchałeś dobrze i możesz odpowiedzieć poprawnie? Jeśli tak, to poruszasz się do przodu na planszy. Zwycięzcą jest ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i będzie pierwszy na mecie. Jednak wygrana nie jest w tej grze najważniejsza, a doświadczenia i przygody, o których usłyszcie.

Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty dla rodzin z dziećmi
w Muzeum Dulag 121.

W programie m.in.:

  • geneza drzew genealogicznych
  • poznanie historii naszych przodków
  • międzypokoleniowa gra planszowa „Jak wtedy było?”
  • warsztaty tworzenia drzew genealogicznych swojej rodziny.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami od 7 roku życia.

Zapisy mailowo pod adresem: edukacja@dulag121.pl

Zapraszamy!

Skip to content