menu

Kobiety Powstania Warszawskiego – wykład Katarzyny Utrackiej z Muzeum Powstania Warszawskiego

Kobiety Powstania Warszawskiego – wykład Katarzyny Utrackiej z Muzeum Powstania Warszawskiego

22 czerwca 2024
15.00
Muzeum Dulag 121

W sobotę 22 czerwca gościem Muzeum Dulag 121 będzie Katarzyna Utracka – zastępca kierownika Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego. W swoim wykładzie Pani Utracka poruszy temat udziału kobiet w Powstaniu Warszawskim. Serdecznie zapraszamy o godzinie 15.00 do Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Nie sposób mówić o Powstaniu Warszawskim, pomijając rolę kobiet w powstańczej armii. Co piąty Powstaniec bowiem był kobietą. Wszystkie one wykazały się niespotykaną determinacją w walce o wolność, o rodzinę i bliskich, o dom i swoje ukochane miasto.

O sanitariuszkach i łączniczkach, ale również o kobietach pełniących funkcje dowódcze, walczących na pierwszej linii frontu i o tych, które podejmowały codzienną walkę o przetrwanie swoich rodzin, opowie Katarzyna Utracka, historyk, od lat związana z Muzeum Powstania Warszawskiego, współtwórca ekspozycji stałej Muzeum Dulag 121.

Serdecznie zapraszamy 22 czerwca o godz. 15.00 do Muzeum Dulag 121.

Katarzyna Utracka – historyk; zastępca kierownika Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego. Autorka i współautorka licznych pozycji dotyczących konspiracji i Powstania Warszawskiego, laureatka nagród i wyróżnień historycznych. Jest współautorką wystaw krajowych i zagranicznych oraz konsultantką filmów historycznych dotyczących II wojny światowej. Jej pasją jest poszukiwanie skrytek z okresu konspiracji i Powstania Warszawskiego.

Skip to content