menu

Kobiety w konspiracji – gra terenowa dla szkół z powiatu pruszkowskiego

Kobiety w konspiracji – gra terenowa dla szkół z powiatu pruszkowskiego

18 czerwca 2024
10:00
Park Potulickich w Pruszkowie

Muzeum Dulag 121 wspólnie z Fundacją Sofijka – edukacja i rozwój, zaprasza szkoły średnie z powiatu pruszkowskiego do wzięcia udziału w grze terenowej „Kobiety w konspiracji”, która odbędzie się 18 czerwca w Parku Potulickich w Pruszkowie. Na grę obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem: https://tiny.pl/dcp37

Uczestnicy gry wcielą się w role członkiń pruszkowskiej konspiracji, a ich zadaniem będzie przemieszczanie się między poszczególnym punktami na terenie Parku Potulickich i wykonywanie zadań. Każdy z punktów będzie dotyczył innego rodzaju działalności i innego referatu WSK, czyli Wojskowej Służby Kobiet. Będzie m.in. szyfrowanie, musztra, pomoc medyczna, czy przenoszenie meldunków.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w grze może wziąć udział maksymalnie 9 klas tj. 3 klasy z jednej szkoły – liczy się kolejność zgłoszeń.
Gra odbędzie się 18 czerwca tj. we wtorek na terenie Parku Potulickich w Pruszkowie. Wykonanie wszystkich zadań zajmie klasie około 1,5 godziny. Gra dla poszczególnych grup rozpocznie się o pełnych godzinach tj. 10:00, 11:00 i 12:00.


Organizatorem gry jest Fundacja Sofijka z Brwinowa. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Dulag 121 z Pruszkowa. Projekt sfinansowany ze środków Powiatu Pruszkowskiego

Fundacja Sofijka-edukacja i rozwój – główną jej misją jest popularyzowanie wiedzy o Polkach i Polakach, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoimi działaniami i /lub dokonaniami oraz wspieranie twórczości, kreatywności i rozwoju dzieci oraz młodzieży. Fundacja opracowała i zrealizowała wiele projekty i warsztatów m.in.: Pokój Zagadek o Wielkich Polkach i Polakach, Wielcy Polacy – warsztaty kreatywne i wakacyjne, Dookoła świata z polskimi podróżnikami – warsztaty i gra terenowa, Polscy naukowcy, którzy podbili świat, Bitwa Warszawska 1920 r., Średniowiecze w Polsce – warsztaty i gra terenowa, Mikołaj Kopernik interaktywnie, Ukryta historia Brwinowa – gra terenowa, Ukryta historia Wielkich Grodziszczan – gra terenowa.

Skip to content