menu

Gra terenowa „Kobiety w konspiracji” za nami!

Gra terenowa „Kobiety w konspiracji” za nami!

18 czerwca w Parku Potulickich w Pruszkowie odbyła się gra terenowa „Kobiety w konspiracji” zorganizowana przez Fundację Sofijka przy współpracy z Muzeum Dulag 121. Uczestnikami gry byli uczniowie szkół średnich z terenu powiatu pruszkowskiego.

Blisko 130 uczniów  wcieliło się w role członków pruszkowskiej konspiracji, a ich zadaniem było przemieszczanie się między poszczególnym punktami na terenie parku i wykonywanie zadań. Każdy z punktów dotyczył innego rodzaju działalności i innego referatu Wojskowej Służby Kobiet. Uczestnicy m.in. szyfrowali meldunki, przeszli musztrę, uczyli się udzielania pierwszej pomocy medycznej i wykonywali zadania w kuchni polowej.

Scenariusz gry terenowej powstał w oparciu o wystawę Muzeum Dulag 121 „W konspiracji. Działalność Wojskowej Służby Kobiet w VI Rejonie „Helenów” VII Obwodu „Obroża” AK w latach 1939-1945”. Wystawa będzie dostępna do końca czerwca w Parku Potulickich (pl. Jana Pawła II w Pruszkowie).

Serdecznie dziękujemy Fundacji Sofijka oraz wszystkim wolontariuszom za wspaniałą współpracę. Dziękujemy również Powiatowi Pruszkowskiemu i Instytutowi Pamięci Narodowej za wsparcie w postaci upominków dla uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Skip to content