menu

Panel naukowy: „Transporty warszawskie do KL Ravensbrück” w Muzeum Dulag 121 – fotorelacja

Panel naukowy: „Transporty warszawskie do KL Ravensbrück” w Muzeum Dulag 121 – fotorelacja

W ubiegły piątek w Muzeum Dulag 121 odbyło się naukowy panel dyskusyjny dla nauczycieli poświęcony transportom warszawskim do KL Ravensbrück organizowane w ramach seminarium Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń „Piekło warszawskich kobiet”.

Szkolenie rozpoczął panel dyskusyjny w Muzeum Dulag 121 „Transporty warszawskie do KL Ravensbrück” zorganizowany we współpracy z Muzeum Więzienia Pawiak – Museum of Pawiak Prison i Fundacja Cultura Memoriae.

W panelu udział wzięli:

  • Barbara Piotrowska i Janina Iwańska – byłe więźniarki obozu Dulag 121 i KL Ravensbrück
  • Hanna Nowakowska – prezes fundacji Cultura Memoriae, wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Ravensbrück, córka i wnuczka dwóch więźniarek KL Ravensbrück
  • ks. dr Robert Ogrodnik – kapelan Rodziny Ravensbrück, wiceprezes Fundacji Cultura Memoriae
  • Joanna Gierczyńska – kierownik Muzeum Więzienia Pawiak
  • Robert Hasselbusch – kustosz w Muzeum Więzienia Pawiak
  • dr Weronika Wosińska – kustosz Muzeum Dulag 121
  • Iwona Drożyner – adiunkt Muzeum Dulag 121.

Podczas spotkania, 28 czerwca 2024 r., Kapituła Fundacji Cultura Memoriae przyznała Małgorzacie Bojanowskiej, dyrektor Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie „Różę Cultura Memoriae” za wkład w upamiętnianie wybitnych postaci i wydarzeń polskiej historii. Odznaczenie zostało wręczone przez prezes Fundacji Panią Hannę Nowakowską oraz wiceprezesa ks. dr. Roberta Ogrodnika, podczas piątkowego seminarium w Muzeum Dulag 121.

Grupa szkoleniowa razem z pracownikami Muzeum Dulag 121 wyjechała do Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück oraz odwiedzi inne miejsca pamięci i muzea w tym regionie. Relacja z wizyty w Niemczech już wkrótce!

Skip to content