menu

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

W ramach Pruszkowskiego Tygodnia z Niepodległą przygotowaliśmy dla Państwa szereg bezpłatnych publikacji dostępnych w formie papierowej oraz elektronicznej. Wszystkie materiały  do wyczerpania nakładu mogą Państwo otrzymać w siedzibie Muzeum Dulag 121 bądź pobrać z naszej strony internetowej.

Pruszkowski Spacerownik Niepodległościowy

Pruszkowski Spacerownik Niepodległościowy stworzony został z myślą o miłośnikach historii i długich spacerów. Elegancko wydana mapa pozwoli Państwu ruszyć śladem pruszkowskich działaczy niepodległościowych z lat 1892-1918. Redaktorzy Spacerownika dołożyli wszelkich starań, aby wiedzę o historii Pruszkowa doby walk o wolność i niepodległość móc przyswajać, nie zaniedbując przy tym tężyzny fizycznej.

Pobierz:

Spacerownik 1

Spacerownik 2

Pruszkowska Niepodległa

W jednodniówce rocznicowej przeczytają Państwo interesujące artykuły poświęcone pruszkowskim dążeniom niepodległościowym. Oprócz autorskich tekstów w „Pruszkowskiej Niepodległej” przedrukowaliśmy dla Państwa także artykuły poświęcone pruszkowskiemu oddziałowi Polskiej Organizacji Wojskowej z „Głosu Pruszkowa”, który ukazał się w dziesiątą rocznicę odzyskania niepodległości, a także protokół z posiedzenia Rady Miejskiej 18 listopada 1918 r.

Pobierz:

Pruszkowska Niepodległa

Pocztówki okolicznościowe

Przygotowaliśmy dla Państwa także trzy pocztówki okolicznościowe związane z pruszkowskimi dążeniami niepodległościowymi. Fotografie pochodzą ze zbiorów Książnicy Pruszkowskiej oraz z prywatnych kolekcji.

Pobierz:

Pocztówka 1 

Pocztówka 2 

Pocztówka 3

Lekcje niepodległościowe

W ramach projektu przygotowaliśmy także trzy scenariusze lekcji niepodległościowych dostosowanych do wieku i poziomu edukacyjnego uczniów:

Lekcja dla uczniów w wieku 7-12 lat

Lekcja dla uczniów w wieku 13-15 lat

Lekcja dla uczniów w wieku 16-19 lat

Wszystkie materiały powstałe w ramach Pruszkowskiego Tygodnia z Niepodległą udostępniamy na otwartej licencji (CC BY-NC-SA 4.0).

Wszystkie materiały powstały w ramach dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Skip to content