menu

W podmiejskiej rezydencji króla Jana

W podmiejskiej rezydencji króla Jana

31 lipca wybraliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach akcji „Wakacje z historią – razem z Muzeum Dulag 121”. Tym razem pojechaliśmy do Wilanowa, podmiejskiej rezydencji króla Jana III Sobieskiego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pałacu. Podzieliliśmy się na dwie grupy, w których uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych. Sympatyczne Panie animatorki przeprowadziły lekcję „Wizyta u Króla” dla młodszych uczestników oraz „Wnętrza pałacu i ich symbolika” dla starszych. Spacerując po imponujących pałacowych wnętrzach, rozwiązywaliśmy zadania oraz poznawaliśmy prywatne tajemnice królewskiej rodziny. Wiemy nawet w jaki sposób pieszczotliwie zwracali się do swoich dzieci król Jan i jego żona Marysieńka.

Następnie dokładnie przyjrzeliśmy się dziedzińcowi pałacowemu i udaliśmy się na spacer do ogrodu królewskiego. Podziwialiśmy niedawno wyremontowany barokowy taras, krajobrazowy ogród angielski i jezioro wilanowskie. Uczestnicy z nieskrywaną zazdrością patrzyli na pływające leniwie łódki.
Tym razem towarzyszyła nam grupa osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. Było nam miło spędzić wspólnie ten letni dzień.

Po przyjeździe do Pruszkowa grupa uczestniczyła w obchodach 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na następną wycieczkę zapraszamy wyjątkowo po dwutygodniowej przerwie, we wtorek 14 sierpnia. Wybierzemy się na Stare Powązki oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Skip to content