menu

Ogłaszamy Dzień Dziecka przez cały rok!

Ogłaszamy Dzień Dziecka przez cały rok!

2 czerwca obchodziliśmy Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego pod patronatem Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego. Pogoda nam dopisała, a chętnych do grania w gry planszowe w naszym muzealnym stoisku nie brakowało.

Park Kościuszki odwiedziło tego dnia bardzo wiele rodzin. Jesteśmy przekonani, że wśród licznych propozycji każdy znalazł coś dla siebie. W stoisku Muzeum Dulag 121 graliśmy w rozmaite gry planszowe. Dużym powodzeniem cieszyła się nowa gra Muzeum Historii Polski „Zbuduj swoje miasto”, klasyczne „Carcassonne” oraz „Awans”. Każdy uczestnik kończył rozgrywkę z wielkim sukcesem i otrzymywał nagrodę. Bardzo cieszymy się, że z okazji Dnia Dziecka do wspólnych gier dołączali się także rodzice. Najmłodsi z wielkim przejęciem i często z pomocą rodziców rysowali kolorową kredą na chodniku bajeczne rysunki, dzięki czemu wokół namiotu Muzeum zrobiło się kolorowo.

Rodziny miały również okazję, aby podczas zabawy „Znamy się!” sprawdzić swoją wiedzę na temat hobby, przyzwyczajeń i marzeń rodziców lub dzieci. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące rodziców, a rodzice – dzieci. Zabawa przyniosła wiele radości tym bardziej, że czasami przynosiła nieoczekiwane i żartobliwe odpowiedzi.

Miłośników gier planszowych zapraszamy w każdą niedzielę do Muzeum Dulag 121. W cenie biletu rodzinnego (6zł) cała rodzina może w ramach „Rodzinnej Niedzieli” zwiedzić Muzeum oraz zagrać w dostępne u nas gry planszowe. I w ten sposób Dzień Dziecka może być w każdą niedzielę!

Zapraszamy do galerii foto

Skip to content