menu

Relacja z zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka 20 i 21 sierpnia

Relacja z zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka 20 i 21 sierpnia

W tym tygodniu dwudniowe zajęcia Klubu poświęcone zostały tematyce żydowskiej, w tym historii i kulturze pruszkowskich Żydów.

Pierwszego dnia, we wtorek 20.08. wyruszyliśmy na poszukiwanie żydowskich śladów w Pruszkowie. Nasze kroki skierowaliśmy na teren dawnej dzielnicy żydowskiej, gdzie staraliśmy się odszukać miejsca, gdzie znajdowały się: sklepy żydowskie, cheder (czyli szkoła religijna dla chłopców), mykwa i synagoga. Nasze poszukiwania okazały się być bardzo owocne – udało się nam najprawdopodobniej odnaleźć ślady podłogi pruszkowskiej synagogi!

Następnego dnia wybraliśmy się na wyprawę do Warszawy, do niedawno otwartego Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie czekały na nas specjalnie przygotowane warsztaty, zatytułowane „Pocztówka z Muzeum”. Nowocześnie zaprojektowane Muzeum położone na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie zrobiło na nas pozytywne wrażenie, a zajęcia, połączone ze zwiedzaniem Muzeum i jego najbliższego otoczenia, okazały się być bardzo ciekawe i zajmujące.

Skip to content