menu

Ferie zimowe za nami!

Ferie zimowe za nami!

W czasie ferii wykorzystaliśmy sprzyjającą pogodę i udaliśmy się na wycieczki do Warszawy. Na miejscu w Pruszkowie spędzaliśmy czas przy planszówkach. Po dwóch tygodniach rozgrywek nasza pasja do gier planszowych wcale się nie zmniejszyła!

Dwukrotnie odwiedzaliśmy „Galaktykę Gier” – sklep dla graczy, w którym doskonale się bawiliśmy. Poznaliśmy wiele nowych gier: „Pchła Szachrajka”, „Talisman: Magia i Miecz”, „Qwirkle”. Rozegraliśmy również turniej gry „Carcassonne”, w którym o nagrody rywalizowało 16 osób. Zwycięzca w dwóch rundach zdobył aż 107 punktów! Doświadczeni gracze wykorzystywali każdą okazję, aby budować olbrzymie miasta i bardzo długie drogi, za które otrzymywali pokaźną liczbę punktów.

Ze starszą młodzieżą mieliśmy okazję wypróbować nową grę „Rozegraj miasto”, którą Muzeum dostało od Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Emocjonująca rozgrywka dała nam dużo satysfakcji. W dyskusji na temat planowanych inwestycji w mieście podzieliliśmy się na przedstawicieli władz, ekologów, biznesmenów i rodzin. Każda z grup chciała zmienić otoczenie według własnej wizji i potrzeb.

Udaliśmy się również z wizytami do miejsca, które bardzo lubimy: Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Uczestniczyliśmy w zajęciach zatytułowanych „To nie było tak”, które pomogły nam zrozumieć, jak działa ludzka pamięć. Drugie zajęcia „Jak mieszkał pradziadek” zabrały nas w podróż do czasów dzieciństwa i młodości naszych pradziadków. Poznaliśmy wyposażenie warszawskiego mieszkania i codzienne życie jego mieszkańców.

Korzystając z okazji, odwiedziliśmy podczas wyprawy do Warszawy Grób Nieznanego Żołnierza. Poznaliśmy historię tego miejsca i byliśmy świadkami zmiany warty honorowej. Uczestnicy wycieczki byli pod dużym wrażeniem wytrwałości żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, którzy pełnią obowiązek warty.

Dziękujemy za gościnność Panu Tomkowi z „Galaktyki Gier” i Panu Juliuszowi z Domu Spotkań z Historią za ciekawe zajęcia!

Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Muzeum na rozgrywki. „Rozegraj miasto”, „Kolejka”, „Strajk”, „Mali Powstańcy”, „Na Grunwald” i wiele innych tytułów czeka na półkach.

Galeria fotograficzna

Skip to content