menu

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski serdecznie zaprasza do udziału w organizowanych przez Powiat Pruszkowski uroczystych obchodach 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Program tegorocznych uroczystości, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Msza święta w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie w uroczystej oprawie, złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej w Pruszkowie, Patriotyczny Salon Poezji z udziałem najwybitniejszych aktorów sceny polskiej Zofii Kucówny i Daniela Olbrychskiego oraz koncert Anny Sroki to propozycja Powiatu Pruszkowskiego dla mieszkańców, na spędzenie tego najradośniejszego z polskich świąt.

Szczegółowy program obchodów Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

11 Listopada 2014

godz. 12.00 – uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie z udziałem przedstawicieli władz powiatowych, gminnych, pocztów sztandarowych, delegacji organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, urzędów i instytucji, harcerzy, przedstawicieli służb mundurowych, szkół oraz mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego.

ok. godz. 13.15 – Parada Niepodległości

Trasa przemarszu: od Kościoła św. Kazimierza ulicami: S. Berenta, J.I. Kraszewskiego, B. Prusa, Poznańską, Polskiej Organizacji Wojskowej do pomnika T. Kościuszki.

Do udziału lub ustawienia się na trasie przemarszu zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu. Ulicami przejdą m.in. harcerze, uczniowie, samorządowcy oraz przejadą ułani, pojazdy konne i kołowe z okresu międzywojennego. Szczególnie serdecznie zapraszamy do wspólnego przemarszu ulicami Pruszkowa.

Osoby starsze lub z ograniczeniami w poruszaniu się będą mogły skorzystać z autokaru (trasa przejazdu Kościół św. Kazimierza do ul. POW. Powrót z przystankiem pod MDK w Parku Sokoła).

około godz.14.00 – złożenie wiązanek pod pomnikiem T. Kościuszki i tablicą POW.

Osoby i instytucje pragnące w trakcie uroczystości złożyć kwiaty proszone są o zgłaszanie delegacji mailowo na adres sekretariat@powiat.pruszkow.pl lub telefonicznie 22 738 14 08 do 7 listopada br.

godz. 16.00 – w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie odbędzie się specjalnie przygotowany na to święto Niepodległościowy Salon Poezji pt. „Osobisty sekretarz Józefa Piłsudskiego. Pamiętniki Kazimiery Iłłakowiczówny, osobistej sekretarki Marszałka Józefa Piłsudskiego”, który poprowadzi aktorka Ewa Telega. W tym wyjątkowym salonie wystąpią znani i lubiani przez nas aktorzy: Zofia Kucówna i Daniel Olbrychski.

godz.17.00 – O godz. 17.00, w tym samym miejscu, odbędzie się koncert znanej i popularnej Anny Sroki zatytułowany „Piosenka francuska”. Widzowie będą mogli posłuchać piosenek m.in. z repertuaru Edith Piaf.

Serdecznie zapraszamy !

Skip to content