menu

Ferie Zimowe z Muzeum Dulag 121 zakończone

Ferie Zimowe z Muzeum Dulag 121 zakończone

W czasie ferii zimowych w dniach 19.01.-1.02. odbyły się przygotowane przez zespół Muzeum Dulag 121 zajęcia dla dzieci w wieku 9-14 lat. Złożyły się na nie 3 wycieczki do Warszawy oraz jedno specjalne wyjście do bardzo ciekawego miejsca w Pruszkowie.

Pierwszą naszą wyprawą do Warszawy były odwiedziny w Łazienkach Królewskich. Zwiedziliśmy zakamarki pięknego parku zaprojektowanego dla ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta oraz Pałac na Wodzie. Dwa dni później, w czwartek byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego na zajęciach zatytułowanych „Fajna ferajna”. Poznaliśmy realia Powstania opowiedziane przez jego uczestników i obejrzeliśmy najważniejsze miejsca w Muzeum.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy odwiedzinami w bardzo ciekawym pruszkowskim sklepie z grami Galaktyka Gier, gdzie zagraliśmy w Flames of War. Dwa zespoły uczestników (I dywizja pancerna gen. Maczka kontra II dywizja pancerna SS.) rozegrały pasjonującą rozgrywkę odtwarzając fragment bitwy o francuskie Falaise. W czasie ostatniej wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski i spory fragment Starego Miasta, wykonując różne ciekawe zadania. Przez cały okres ferii na chętnych w Muzeum Dulag 121 czekały planszówki oczywiście historyczne. Można było zagrać m. in. „Carcassonne”, „Przepustkę”, „7 dni Westerplatte”, „Znaj Znak”, „Na Grunwald”, „Kolejkę”. Przyszedł jednak czas, gdy musieliśmy odtrąbić koniec Zimowych Ferii w Muzeum. Nie znaczy to jednak by na wszystkich chętnych nie czekały w Muzeum każdego dnia gry planszowe i dobra zabawa! Zapraszamy w godzinach otwarcia Muzeum dzieci i młodzież, rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami.

Już nie możemy się doczekać kolejnych ferii i tego, co się będzie wtedy się działo!

Skip to content