menu

Ferie zimowe za nami!

Ferie zimowe za nami!

W pierwszy poniedziałek ferii zimowych wybraliśmy się do Muzeum Karykatury w Warszawie na wystawę ,,Papcio Chmiel i jego podopieczni’’ i poznaliśmy twórczość jednego z największych polskich autorów komiksowych – Henryka Jerzego Chmielewskiego. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby Tytusa de Zoo, Romka i Atomka, czyli najsłynniejszych komiksowych ,,dzieci Papcia Chmiela’’. Okazało się, że wszyscy uczestnicy byli w mniejszym bądź większym stopniu fanami przygód uczłowieczonego małpiszona i jego przyjaciół. Wystawa o komiksowych postaciach bardzo się spodobała. Była kolorowa i wesoła. Bardzo nas zachęciła do wspólnego rysowania i tworzenia.

Była świetnym wstępem do warsztatów plastycznych poświęconych tworzeniu naszych komiksów. Dzięki materiałom plastycznym dostarczonym przez Fabrykę Ołówków „St. Majewski i S-ka „, uczestnicy mogliśmy wykonywać ćwiczenia wprowadzające w tajniki rysowania i tworzenia komiksów. Na kolejnych spotkaniach uczestnicy dowiadywali się o różnych technikach komiksowych i otrzymywali rady i wskazówki z zakresu m.in. tworzenia postaci komiksowej, języka i sposobu komunikacji poprzez komiks czy też zastosowania efektów specjalnych w komiksie. Szybko okazało się, że każdy z uczestników posiada swój własny, unikatowy styl. Liczne prace i szkice, które powstały w trakcie spotkań aż kipiały od wyobraźni i stanowiły namacalny dowód, że polski komiks może liczyć w przyszłości na ,,nową falę’’ utalentowanych twórców… jeśli tylko zechcą dalej rozwijać swój talent.

Na zakończenie warsztatów odbył się konkurs na najlepsze i najciekawiej narysowane historie komiksowe. Nagrody uczestnictwa wszystkich autorów w postaci przygód Tytusa, Romka i Atomka, czekały na wszystkich uczestników zajęć. Najlepsze prace zostały nagrodzone albumami z serii przygód Galla Asterixa.

W imieniu całego zespołu Muzeum Dulag 121 serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom „Zimowych ferii z komiksem … i nie tylko” za wspaniałe prace, twórczy zapał, ale przede wszystkim, świetną zabawę , która towarzyszyła warsztatom.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu komiksowego:

I miejsce ex aequo – Marta Szostak i Lena Szostak (zespół) oraz Gabriela Kiełbowska

II miejsce – Jan Ostaszewski i Krystian Zabrzeski (zespół)

III miejsce ex aequo – Maja Staśkiewicz, Wiktor Kiełbowski

Prace dzieci

Fotogaleria

Skip to content