menu

Noc Muzeum 2016 w Muzeum Dulag 121 już za nami

Noc Muzeum 2016 w Muzeum Dulag 121 już za nami

W nocy z 14 na 15 maja 2016 roku Muzeum Dulag 121 po raz 6 świętowało Noc Muzeów. Z tej okazji przygotowaliśmy liczne atrakcje, które pomimo padającego deszczu przyciągnęły duże grono zwiedzających.

Wśród oficjalnych gości znaleźli się pani poseł Anita Czerwińska i pan starosta pruszkowski Maksym Gołoś. Od godziny 17 do godziny 2 w nocy na odwiedzających Muzeum czekała stała ekspozycja muzealna, a także nowa wystawa planszowa Muzeum Dulag 121 „Solidarność i wsparcie. Pomoc dla ludności Warszawy i okolic, wypędzonej w czasie Powstania Warszawskiego i po jego zakończeniu”. Odbyły się również 3 seanse filmu dokumentalnego „Exodus Warszawy 1944” autorstwa G. Szuplewskiego z 2004 roku. Rodzinom z dziećmi dedykowana była zabawa „Zbuduj z nami Pruszków”, którą poprowadził Michał Malinowski dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Podczas Nocy Muzeów z koncertem pieśni i piosenek patriotycznych wystąpili: Orkiestra Dęta „Pruszkowianka”, tenor Mirosław Starz i Chór Seniorów „Wrzos”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie. Miłośników lokalnej historii zabraliśmy na spacer „Rowerem po starym Żbikowie”, który poprowadziła Agata Gołąb, a zainteresowanych tajemnicami ukrytymi na terenie dawnego obozu przejściowego Dulag 121 oprowadził przewodnik Szymon Kucharski.

Muzeum Dulag 121 składa podziękowania dla właściciela terenu dawnego obozu Dulag 121 – Millenium Logistic Parks – za udostępnienie terenu na potrzeby Nocy Muzeów i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wieczoru.

Skip to content