menu

SPOTKANIE ODWOŁANE: Pruszków na trasie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

SPOTKANIE ODWOŁANE: Pruszków na trasie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej

27 maja 2017
17:00
Muzeum Dulag 121

Z przykrością zawiadamiamy, że sobotni wykład Huberta Bojarskiego z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się. Dołożymy wszelkich starań, aby odbył się on w najbliższym możliwym terminie.

Za zaistniałą sytuację serdecznie Państwa przepraszamy.

 

27 maja o godzinie 17. w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z cyklu Pruskoviana poświęcone Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i jej roli w rozwoju Pruszkowa. W programie spotkania wykład Huberta Bojarskiego – historyka, muzealnika i znawcy dziejów kolejnictwa oraz dyskusja z udziałem publiczności. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Opowieść o „wiedence” jest nierozerwalnie związana z losami ludzi. W tym z losami nie tylko jej pracowników, ale także pasażerów. To kolej wyznaczała nowe standardy życia lokalnych społeczności, nadawała tempo rozwojowi miast i wprowadzała do małych i większych miejscowości nowe spojrzenie na szeroki świat. Nie inaczej było w Pruszkowie, który już od 1854 roku na stałe wpisał się w historię kolejnictwa. Pociągi stanowiły istotny element dziejów Pruszkowa nie tylko za czasów Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Odkąd tory kolejowe połączyły miasto ze stolicą, stało się ono ważnym świadkiem wielu historycznych wydarzeń z pociągiem w roli głównej.  O tych wydarzeniach i roli kolei w rozwoju Pruszkowa opowie Huber Bojarski, którego gościć będziemy w Muzeum Dulag 121 w ramach cyklu Pruskoviana. Zapraszamy serdecznie.

Hubert Bojarski – absolwent KUL, UKSW oraz UJ. Historyk, muzealnik, współtwórca Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Ordynariatu Polowego, konsultant merytoryczny Centrum Turystyki i Informacji w Parku Kulturowym Ossów 1920 „Wrota Bitwy Warszawskiej”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw, wiele artykułów i publikacji. Obecnie pracuje w Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa), gdzie zajmuje się tematyką historii transportu oraz jej wpływowi na społeczności lokalne.

PR plakat Wiedenka
PR plakat Wiedenka
Skip to content