menu

Wakacje z Historią w Muzeum Dulag 121 za nami!

Wakacje z Historią w Muzeum Dulag 121 za nami!

20 lipca 2017 roku zakończyły się zajęcia wakacyjne w Muzeum Dulag 121. W ciągu 3 tygodni zajęć, uczestnicy – dzieci w wieku 7-12 lat – mogli rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę poprzez gry i zabawy. Podzielone na 3 cykle tematyczne warsztaty i animacje rozwijały wyobraźnię i talenty naszych podopiecznych.

W ramach cyklu podróżniczego poznaliśmy bliskie i odległe kraje Europy i świata. Przemierzaliśmy ulice Londynu odkrywając jego najważniejsze zabytki, a także poznaliśmy najlepszego angielskiego detektywa Sherlocka Holmesa i metody pracy przez niego stosowane. Przewodniczką po Szwecji była z kolei Pipi, najsilniejsza dziewczynka świata, a mówiąc o związkach Polski ze Szwecją przywołaliśmy postać Świętosławy, polskiej księżniczki i królowej wikingów! Ponadto, w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, zobaczyliśmy instrumenty muzyczne stosowane przez ludy Dalekiego Wschodu z Japonii, Chin i Oceanii, a także najważniejsze elementy ich kultury i wierzeń oraz różnorodność mozaiki kulturowej Indii.

Warsztaty teatralne pomogły nie tylko wyzwolić w uczestnikach olbrzymie pokłady energii, ale też skierować ją we właściwym kierunku. W trakcie zajęć wykonywaliśmy liczne ćwiczenia ruchowe i mimiczne, czyli niezbędne podstawy w pracy aktora. Tak przygotowani, mogliśmy przejść do dalszych zadań, polegających na tworzeniu własnych scenariuszy, kostiumów i wreszcie, odgrywania scen! Oprócz świetnej zabawy, uczestnicy mogli też bliżej zapoznać się z historią teatru w Polsce, czemu przysłużyła się wycieczka do warszawskich Łazienek. Nasi młodzi aktorzy mogli spróbować własnych sił na deskach, zarówno Teatru na Wodzie, jak i wewnątrz królewskiej oranżerii.

Miłośnicy zajęć plastycznych nie mieli powodów do narzekań, gdyż dla nich został przygotowany trzeci, ceramiczny cykl. Bezkształtne grudy gliny w rękach naszych uczestników przybrały nowe, ciekawe, wręcz fantastyczne formy! Zaczynając od prostych, tradycyjnych grzechotek (glinianych instrumentów), wspinaliśmy się coraz wyżej po drabinie umiejętności, tworząc coraz to bardziej skomplikowane kształty. Wypalone w piecu grzechotki, figurki i inne wytwory naszej wyobraźni pomalowaliśmy, nadając im jeszcze ciekawszy wygląd.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wakacyjnych zajęć w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, za ich czas, zaangażowanie, aktywny udział, ale przede wszystkim… za świetną zabawę!

Dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content