menu

Ojcowie Niepodległości – wystawa w Muzeum Dulag 121

Ojcowie Niepodległości – wystawa w Muzeum Dulag 121

27 listopada 2018
9:00-17:00
Muzeum Dulag 121

Od 27 października przez cały miesiąc w Muzeum Dulag 121 będzie prezentowana wystawa „Ojcowie Niepodległości” przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Otwarcie wystawy odbędzie się podczas spotkania „Korpusy Polskie w Rosji i Błękitna Armia Hallera”. Będzie ona dostępna bezpłatnie w godzinach otwarcia Muzeum.

Odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli było dla Narodu Polskiego wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu Polaków, trud i ofiara poniesiona na frontach I wojny światowej oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do narodzenia się II Rzeczypospolitej i dalszej odbudowy Państwa Polskiego. Liderami tego procesu byli tytułowi „Ojcowie Niepodległości”.
Wystawa „Ojcowie Niepodległości” prezentuje sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego – sześciu Polaków, którzy, chociaż reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, potrafili zjednoczyć się wokół nadrzędnego celu: Niepodległości i odbudowy Państwa Polskiego.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna do obejrzenia od 27 października w Muzeum Dulag 121.

Skip to content