menu

Zostań ilustratorem książki o Wielkich Polakach, którzy ratowali świat

Zostań ilustratorem książki o Wielkich Polakach, którzy ratowali świat

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Stowarzyszenia Pomocy Afrykańskim Dzieciom „Wielcy Polacy, którzy ratowali świat”. W ramach projektu odbędą się dwa warsztaty ilustratorskie oraz zostanie wydana książka przedstawiająca sylwetki 7 Polek i Polaków, którzy nieśli bezinteresownie pomoc innym ludziom. Pierwsze warsztaty już 27 kwietnia!

W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Afrykańskim Dzieciom zapraszamy dorosłych i dzieci od 10 roku życia z Powiatu Pruszkowskiego do wspólnego stworzenia książki o Polakach, którzy poświęcili swoje życie na niesienie pomocy innym. W książce zostanie opisana m.in. Maria Kwaśniewska-Maleszewska – sanitariuszka w obozie Dulag 121, która dzięki zdjęciu z Hitlerem z olimpiady w Berlinie w 1936 r. wyprowadziła z obozu wiele osób.

W ramach projektu odbędą się dwa warsztaty ilustratorskie:
– 27 kwietnia w godzinach 16:00-19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury OKej w Brwinowie (ulica Wilsona 2), uczestnicy przygotują ilustracje do sylwetek 7 postaci opisanych w książce,
– 18 maja w godzinach 10:00-13:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie (ulica Tadeusza Kościuszki 41), uczestnicy przygotują rysunki do tematu misji w Kenii, o której opowie siostra Dariana, która prowadzi tam szpital, sierociniec i szkołę.

Finałem projektu będzie premiera książki zorganizowana w październiku 2019 r. Po premierze książki zostaną przekazane do bibliotek oraz zaangażowanych osób i Partnerów.

Zgłoszenia: kontakt@sofijka.pl. W temacie należy wpisać „Wielcy Polacy-warsztaty ilustratorskie”, a w treści maila:
– termin warsztatów (można się zapisać na wybrany warsztat lub na oba: 27 kwietnia do Brwinowa i 18 maja do Pruszkowa)
– imię i nazwisko,
– wiek dziecka,
– telefon kontaktowy.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Pruszkowskiego.
Patronat nad projektem objął Prezydent Pruszkowa.

 

 

 

 

Skip to content