menu

Podsumowanie Nocy Muzeów 2021

Podsumowanie Nocy Muzeów 2021

Choć już po raz drugi z powodu sytuacji epidemicznej w kraju musieliśmy przenieść nasze przedsięwzięcia do przestrzeni wirtualnej, to zespół Muzeum Dulag 121 chciałby serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i wsparcie naszych wydarzeń on-line.

Jeśli jeszcze nie mieli Państwo okazji zapoznać się z historią dawnych Warsztatów Kolejowych i obozu Dulag 121, to serdecznie zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdują się dwie część wirtualnego spaceru nagranego w czasie Nocy Muzeów 2021. Podczas spaceru Szymon Kucharski i Maciej Boenisch pokazują niedostępne na co dzień miejsca na terenie dawnych Zakładów, a także opowiadają o najważniejszych wydarzeniach z historii Warsztatów Kolejowych i obozu przejściowego Dulag 121.

Link do pierwszej części spaceru:

Link do drugiej części spaceru:

Filmy z cyklu #HistoriaJednegoObiektu, które powstały specjalnie z okazji Nocy Muzeów 2021 będzie można już niebawem zobaczyć na naszej stronie internetowej w zakładce Projekty. Filmy prezentują artefakty zgromadzone w archiwum Muzeum Dulag 121, których historia jest nierozerwalnie związana z losami ich właścicieli – byłymi więźniami obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

Skip to content