menu

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Pruszkowie

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Pruszkowie

01 sierpnia 2021
17:00
ul. Waryńskiego 1 w Pruszkowie

Muzeum Dulag 121 wspólnie z Krzysztofem Rymuzą Starostą Powiatu Pruszkowskiego i Pawłem Makuchem Prezydentem Miasta Pruszkowa zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Program Obchodów:

10:30 – Msza Święta w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie podczas której, odbędzie się uroczystość uhonorowania Świadków Historii Złota Odznaką Krzyża 100-lecia Niepodległości.

17:00 – złożenie kwiatów przy pamiątkowej tablicy poświęconej pracownikom Elektrowni Okręgu Warszawskiego zamordowanym w latach II wojny światowej, która znajduje się przy ul. Waryńskiego 1 w Pruszkowie.

18:00 Pruszków śpiewa (nie)zakazane piosenki – koncert pieśni powstańczych w wykonaniu Kapeli Warszawskiej  Staśka Wielanka na placu Jana Pawła II w Pruszkowie.

Ponadto, na placu Jana Pawła II, Muzeum Dulag 121 zaprezentuje plenerową wystawę  „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Wystawę będzie można zobaczyć od 1 sierpnia do 2 października 2021 r.

Skip to content