menu

Nowa lekcja muzealna – Druga Rzeczpospolita kraj kontrastów

Nowa lekcja muzealna – Druga Rzeczpospolita kraj kontrastów

W związku z niedawnymi obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uprzejmie informujemy, że Muzeum Dulag 121 posiada w swojej ofercie edukacyjnej lekcje poświęconą tej tematyce.

Zajęcia „Druga Rzeczpospolita kraj kontrastów” mają na celu przybliżyć uczniom proces zespolenia i kształtowania się terytorium Drugiej Rzeczypospolitej oraz przede wszystkim zapoznać z realiami społecznymi, politycznymi oraz kulturowymi niepodległego państwa.

Lekcje są prowadzone w godzinach 9:00-15.00, zarówno w siedzibie Muzeum Dulag 121 jak i wyjazdowo w okolicznych szkołach. Przewidywany czas trwania lekcji to 1,5 godziny. Zajęcia przewidziane są dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy VII/VIII) i ponadpodstawowych, a sposób ich prowadzenia i przedstawiane treści dostosowane są do wieku uczniów oraz podstawy programowej. Lekcja jest atrakcyjnym urozmaiceniem szkolnych zajęć. Uczniowie otrzymają karty pracy, będą pracować w grupach oraz tworzyć mapy myśli.

Koszt lekcji muzealnej wynosi 50 zł + koszt biletu ulgowego od każdego ucznia (4zł). Nauczyciel i opiekunowie mają wstęp wolny. W przypadku lekcji wyjazdowej, szkoła ponosi koszt lekcji, 50 zł, a także koszt dojazdu prowadzącego. Ponadto, wskazane jest udostępnienie przez szkołę na potrzeby lekcji rzutnika i komputera.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Niepodległości Polski. Prosimy o zgłoszenie lekcji co najmniej na tydzień przed planowanym terminem pod numerem telefonu (22) 758 86 63 lub mailowo: edukacja@dulag121.pl

Skip to content