menu

Transport darów na granicę polsko-ukraińską

Transport darów na granicę polsko-ukraińską

15 marca, pracownicy Muzeum Dulag 121 dostarczyli do Cieszanowa 1000 sztuk koców termicznych i innych artykułów żywnościowych dla dzieci i dorosłych. Dary zebrane przez mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miejscowości za sprawą wolontariuszy ze Stowarzyszenia Folkowisko trafiły do potrzebujących osób oczekujących na przejściu granicznym Budomierz – Hruszów, po stronie ukraińskiej. Zakup folii nrc był możliwy, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu, za które Muzeum Dulag 121 jest niezmiernie wdzięcznie.

Po wizycie w cieszanowskim magazynie jesteśmy pod wrażeniem determinacji organizatorów i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Folkowisko, którzy z pełnym poświęceniem, dzień i noc niosą pomoc humanitarną ofiarom wojny w Ukrainie!

Tym samym apelujemy do Państwa o wspieranie zbiórki artykułów spożywczych, higienicznych i gospodarczych w siedzibie Muzeum Dulag 121, które są na bieżąco przekazywane ukraińskim rodzinom przebywającym na terenie Pruszkowa i powiatu pruszkowskiego.

Skip to content