menu

„Porcelit” – pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Ewą Golis

„Porcelit” – pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Ewą Golis

23 marca 2024
15.00
Muzeum Dulag 121

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Porcelit” w Muzeum Dulag 121. Naszym gościem będzie Ewa Golis – reżyserka, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 marca 2024 roku o godz. 15. w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A.

„Porcelit” to film dokumentalny o nieistniejących już Zakładach Porcelitu Stołowego „Pruszków” w reżyserii Ewy Golis. W filmie wykorzystano rozmowy z wybitnymi projektantami ceramiki, pracownikami Zakładów, kolekcjonerami, badaczami historii, pasjonatami „Porcelitu”, a także artystami, którzy dają drugie życie wyrobom z Pruszkowa tworząc z nich małe dzieła sztuki.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserką Ewą Golis.

Film został zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ewa Golis – reżyserka, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Autorka filmów wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmowych, montażystka telewizyjna i filmowa. Jej film „Szpila” był nagradzany na wielu festiwalach filmowych, a premiery filmów, które montowała odbywały się na największych europejskich festiwalach filmowych („Inny” premiera na międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes w 2018 r., a „Koniunkcja” premiera na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno w 2022 r.). Pracuje przy największych produkcjach telewizyjnych w Polsce. Jako Kierownik artystyczny prowadziła Podkowiańską Wideokronikę w Podkowie Leśnej. To właśnie tu stawiała pierwsze filmowe kroki pod okiem Profesora Michała Bogusławskiego i to z Podkową Leśną jest związana artystycznie od 17 lat. Reżyserka spektakli teatralnych Nieformalnej Grupy Teatralnej „Między Słowami” („Piosenki Kazika”, „SOS Nr 22”), autorka prawie 50 relacji filmowych z podkowiańskich wydarzeń.

Skip to content