„Opowieści Nabu”- (warsztaty) Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121
„Opowieści Nabu”- (warsztaty) Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121
warsztaty


W niedzielę, 11 maja zapraszamy na warsztaty „Opowieści Nabu” w ramach cyklu Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121. Serdecznie zapraszamy dzieci od 9 roku życia wraz z opiekunami na godzinę 13:45 do siedziby Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy przez Evenea: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/878214-42
Tym razem dzieci i rodzice będą mogli zagłębić się w temat trudny, jednak towarzyszący nam na co dzień. Na podstawie spektaklu „Wędrówka Nabu” – opartego na bajce Jarosława Mikołajewskiego – jednego z najważniejszych polskich pisarzy dziecięcych – będą mogli porozmawiać o losie migrujących dzieci. Pretekstem do tego będzie historia małej Nabu – dziewczynki pozbawionej domu, miotanej przez siły, których nie może zrozumieć.
Warsztat poprowadzą autorki przedstawienia Anna Woźniak i Joanna Sarnecka. Porozmawiają z dziećmi o temacie opowieści. O przyczynach migracji i tym, jak mogą czuć się ich rówieśnicy, spędzający życie w drodze – na pontonach, przy zaporach granicznych, odrzucane przez strażników w mundurach. Bezbronne, nie mogące cieszyć się dzieciństwem, kochać, uczyć się.
🔸 W trakcie warsztatów dzieci będą miały możliwość zadawania pytań i poznania przyczyn migracji.
🔸 Będą też mogły zrozumieć w jak szczęśliwym miejscu się urodziły oraz jak ważne są empatia oraz gościnność.
🔸 Projekt powstał w konsultacji z psycholożkami Natalią Gutowską i Kamilą Poznańska.
Ania Woźniak – opowiadaczka, badaczka, animatorka kultury. Od 2015 r. współtworzy Opowieści z Walizki – kolektyw artystyczny tworzący spektakle narracyjne oraz projekty interdyscyplinarne wokół sztuki opowiadania. W 2020 r. nagrała z przyjaciółmi płytę Wyliczanki Wydzieranki z tradycyjnymi wyliczankami dziecięcymi we współczesnych alternatywnych aranżacjach. Pracuje w Mazowieckim Instytucie Kultury.
Joanna Sarnecka – antropolożka kultury, etnografka, artystka działająca w obszarze sztuki opowiadania. Współtworzy kolektyw Opowieści z Walizki. Angażuje się w projekty na styku sztuki i działań społecznych Prowadzi także projekty związane z dziedzictwem kulturowym (zadomowieniwdziedzictwie.pl). Autorka prozy poetyckiej „Dziennik uciekiniera”, tekstów krytycznych dotyczących literatury (kwartalnik literacki Fraza) i sztuki tańca (m.in. taniecpolska.pl, NieTakt), pisze teksty piosenek i opowiadania.
- Czas trwania warsztatów – 1,5 godziny
- Maksymalna liczba uczestników – 25
- Ze względu na tematykę w warsztatach mogą brać dzieci od lat 9.
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy przez Evenea: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/878214-42
Zapraszamy!
