menu

Klub Bardzo Młodego Historyka w roku szkolnym 2013/2014

Klub Bardzo Młodego Historyka w roku szkolnym 2013/2014

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat na tegoroczne spotkania Klubu Bardzo Młodego Historyka. Jeśli Państwa dzieci interesują się historią albo po prostu lubią spędzać czas w miłej, koleżeńskiej atmosferze, te zajęcia są przeznaczone właśnie dla Nich.

Historia to nie tylko wkuwanie na pamięć dat bitew, traktatów i biogramów znanych postaci – to też fascynujące odkrycia naukowe, poznawanie ciekawych miejsc, zwyczajów, ubiorów, a także – o czym przekonali się uczestnicy wakacyjnej wycieczki do fabryki krówek w Milanówku – smaków. My też nie lubimy sztampowych lekcji, na których przysypiając w szkolnej ławce czeka się tylko na upragniony dzwonek. O historii wolimy rozmawiać, oglądając stare zdjęcia i mapy, grając w historyczne gry planszowe oraz ruszając w teren, aby zobaczyć na żywo miejsca związane z dziejami Pruszkowa oraz okolic. Historia może być naprawdę inspirująca. Nie wierzysz? Namów dzieci do udziału w spotkaniach Klubu Bardzo Młodego Historyka!

W ramach tegorocznej edycji planujemy wiele atrakcji: pokazów, konkursów, gier terenowych oraz spacerów zarówno po Pruszkowie, jak i okolicznych miejscowościach. Będą odbywać się również tradycyjne zajęcia w siedzibie Muzeum, podczas których poznawać będziemy między innymi historię najciekawszych miejsc w Polsce, rolę fotografii w dokumentowaniu przeszłości oraz historię broni. W tym roku rozpoczniemy też nowy cykl zajęć poświęconych dziejom najsłynniejszych polskich wynalazków oraz odkryć naukowych i geograficznych. Jeśli Państwa dzieci nie wiedzą jeszcze, kto wynalazł lampę naftową, odkrył promieniowanie radioaktywne albo jako pierwszy zdobył oba bieguny – zapraszamy na zajęcia Klubu, które odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 15:00 w siedzibie Muzeum przy ulicy 3 Maja 8A.

Pierwsze, organizacyjne zajęcia już w najbliższy wtorek 10 września o godzinie 15:00 w siedzibie Muzeum. Będzie okazja, aby się zapisać, zapoznać się z kolegami i opowiedzieć co nieco o wakacyjnych podróżach. Jeśli się nie uda w ten wtorek, zapraszamy w następny. W Klubie Bardzo Młodego Historyka zapisy trwają przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content