menu

24 maja – XII Wieczór Patriotyczny w Muzeum Dulag 121 organizowany razem z Ruchem Światło – Życie

24 maja – XII Wieczór Patriotyczny w Muzeum Dulag 121 organizowany razem z Ruchem Światło – Życie

24 maja 2014
17:00
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 i Ruch Światło – Życie zapraszają na XII Wieczór Patriotyczny. Spotkania patriotyczne, organizowane od 2003 r., są inicjatywą Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej, jednej z gałęzi Ruchu Światło – Życie i mają już piękną tradycję. Odbywają się one raz w roku zawsze miejscu wpisanym w historię polskiego narodu. Poświęcone są godnym upamiętnienia tematom, takim jak np. losy żołnierzy wyklętych i bohaterstwo powstańców warszawskich, losy wypędzonych z Warszawy podczas i po Powstaniu Warszawskim.

Podczas wieczoru odbędzie się spotkanie ze świadkami historii, którzy podzielą się swymi wspomnieniami dotyczącymi Powstania, wypędzenia z Warszawy i pobytu w obozie Dulag 121. Następnie śpiewać będziemy pieśni narodowe pochodzące z różnych epok – bo właśnie patriotyczne śpiewy stanowią stały i najważniejszy element organizowanych przez Ruch Światło – Życie od 12 lat spotkań. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany na tę okazję śpiewnik. Prosimy także, by osoby, które grają na instrumentach przenośnych, zabrały je ze sobą na spotkanie.

Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą podzielić się z nami swoimi wojennymi wspomnieniami, a także osoby lubiące śpiewać. Zbiorowe śpiewy narodowych pieśni były tym, co jednoczyło Polaków tak w radosnych, jak i trudnych chwilach. Z pewnością warto podtrzymać tę tradycję. Szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w wieczorze patriotycznym młodzież i całe rodziny.

Skip to content