menu

Wykład Karola Karasiewicza „Okupacja niemiecka”

Wykład Karola Karasiewicza „Okupacja niemiecka”

15 lutego 2015
15:00
Muzeum Dulag 121

W ramach cyklu Karty Historii Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład Karola Karasiewicza Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej. Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2015 r. o godzinie 15. w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Zapraszamy na dwa wykłady Karola Karasiewicza poświęcone martyrologii Warszawy 1939-1945. Ich tematem będą zbrodnie popełnione przez okupanta niemieckiego i sowieckich „wyzwolicieli”. Pierwszy z nich – Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej – dotyczył będzie polityki terroru prowadzonej przez hitlerowskie wojsko a następnie władze okupacyjne wobec ludności Warszawy od momentu wybuchu II wojny światowej i okresu oblężenia stolicy do wybuchu Powstania Warszawskiego. Omówione zostaną jej poszczególne elementy, m.in. akcje zorganizowanego terroru i eksterminacji, „Intelligenzaction”, „akcja A-B”, masowe egzekucje Warszawiaków na ulicach stolicy, na Pawiaku i w ruinach getta. Drugi wykład Warszawa w czasie Powstania Warszawskiego. Niemieckie zbrodnie na ludności cywilnej i niszczenie miasta. odbędzie się miesiąc później, 15 marca 2015 roku o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8A.

Karol Karasiewicz – absolwent Archeologii Śródziemnomorskiej na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie pracuje w Muzeum Powstania Warszawskiego na stanowisku przewodnika w Dziale Obsługi Ekspozycji. Jest fascynatem historii okupowanej Warszawy, licencjonowanym przewodnik miejskim po Warszawie, autorem licznych spacerów tematycznych, a także wykładów dotyczących historii Warszawy i Polski. Czynnie angażuje się w działalność grup rekonstrukcji historycznej. Jego ulubionym okresem jest XVII wiek. Obecnie jego ulubionym zajęciem jest wychowywanie 2,5 letniej córki.
Skip to content