menu

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” – polecamy projekt dla młodzieży

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” – polecamy projekt dla młodzieży

W lipcu w Pruszkowie odbędą się bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży zakończone dwukrotnym wystawieniem spektaklu. Muzeum Dulag 121 jest partnerem tego przedsięwzięcia i zachęca.

W lipcu w Pruszkowie odbędą się bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży zakończone dwukrotnym wystawieniem spektaklu. Muzeum Dulag 121 jest partnerem tego przedsięwzięcia i zachęca zainteresowanych do udziału.

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” to dwutygodniowy cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych z elementami plastyki, fotografii i muzyki, których celem jest odkrycie miasta Pruszków za pomocą pięciu zmysłów.

Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna spróbuje w czasie warsztatów stworzyć autorską opowieść o swoim mieście, przedstawioną przez pryzmat charakterystycznych dla Pruszkowa smaków, dźwięków, obrazów, zapachów i wrażeń dotykowych. Materiałem, który zostanie w czasie warsztatów teatralnie przetworzony będą zdjęcia, nagrania dźwiękowe oraz formy plastyczne wykonane przez uczestników, pogłębiające ich zmysłową percepcję miasta. Przez dwa tygodnie uczestnicy wraz z instruktorami będą obserwować i dokładnie badać Pruszków, rozbudzając dzięki temu swoją wrażliwość artystyczną oraz tożsamość lokalną. Efektem końcowym będzie spektakl pokazywany szerokiej publiczności 19 i 20 lipca.

Warsztaty toczyć się będą na scenie Spółdzielczego Domu Kultury, w sali parafialnej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz przestrzeni publicznej Pruszkowa.

Zajęcia odbywać się będą codziennie w terminie 06-20 lipca 2015r.

Organizatorem projektu „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”. Projekt realizowany jest w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapisy: zmysly.prysly@innowatorium.org

Szczegóły projektu na stronie internetowej: www.innowatorium.org (zakładka Projekty)

Skip to content