menu

„Wakacje z historią” – podsumowanie dwóch tygodni zajęć

„Wakacje z historią” – podsumowanie dwóch tygodni zajęć

Podczas wakacyjnego cyklu „Podróże Młodego Odkrywcy” Muzeum Dulag 121 zorganizowało dla najmłodszych spacer „Śladami pruszkowskiego harcerstwa” oraz wycieczkę „W poszukiwaniu lokalnych zabytków przyrody i architektury”. W terenie na dzieci czekały niespodzianki: zawody drużynowe i konkursy oraz gry, których bohaterami były postacie historyczne związane z dziejami Pruszkowa.

W ramach cyklu „Przygody z Wehikułem Czasu” dzieci wspólnie odkrywały historie starożytne, w tym ciekawostki z dziejów dawnych cywilizacji i postacie znane ze starożytności. W zajęciach edukacyjnych i animacjach wykorzystano m.in.: monety z różnych zakątków świata, zdjęcia, a także mapy i przewodniki. Muzealni animatorzy zorganizowali także warsztaty z tworzenia komiksów i gier fabularnych, aby zachęcić dzieci do kreatywnego korzystania z historii jako doskonałej inspiracji do zabaw w gronie rówieśników.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się cykl „Historie Kulinarnych Czarodziejów”. Tu królowały opowieści o ginących zawodach, dawnych tradycjach i zwyczajach kulinarnych z minionych epok. Aby stworzyć Muzealną Księgę Wakacyjnych Przysmaków uczestnicy „Wakacji z historią” odwiedzili lokalnych czarodziejów kulinarnego rzemiosła – cukierników i restauratorów. Dzieci gościły m.in.: w pizzerii Corrado w Piastowie, gdzie można było obserwować pracę kucharza i poznać historię różnych potraw kuchni włoskiej. Grupę wakacyjnych odkrywców historii ugościła także pruszkowska kawiarnia Kolejka Cukierków, gdzie zorganizowano warsztaty edukacyjne o historii słodyczy oraz zabawę z makietą kolejki elektrycznej.

Galeria fotograficzna

Skip to content