menu

Zakończenie zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka

Zakończenie zajęć Klubu Bardzo Młodego Historyka

W sobotę, 24 czerwca 2017, o godz. 12:00 w Muzeum Dulag 121 miało miejsce niecodzienne spotkanie podsumowujące roczną działalność Klubu Bardzo Młodego Historyka, do którego należy 50 dzieci w wieku 7-12 lat.

Przybyłych licznie na uroczystość gości, klubowiczów i ich rodziny powitała dyrektor Muzeum Dulag 121 Małgorzata Bojanowska oraz prowadzący klubowe zajęcia: animator Dominika Małgowska i historyk Jacek Zegarłowicz. Oglądając na dużym ekranie zdjęcia zebrane pod hasłem „Mój czas spędzony z Klubem Historyka’’ wspominaliśmy muzealne spotkania klubowe dzieci z historią oraz atrakcje specjalne i święta przeżyte razem np.: Spotkanie Bożonarodzeniowe z choinką, Rajd Szlakiem Naszej Historii, Powiatowy Bieg Flagi 2017. Było też miejsce na część artystyczną. Gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z Piastowa – wychowankowie pana Jacka Janasika, który od lat kształci młodych muzyków i wokalistów: Bartosz Zdrojek zagrał na keyboardzie, a Wiktoria Zduńczyk zaśpiewała pięknie piosenki patriotyczne akompaniując sobie na gitarze klasycznej.

Po części artystycznej swoimi różnorodnymi zdolnościami oraz pasją  historyczną popisywali  się członkowie klubu. Krótką historię jednego wiersza, czyli opowieść o Janie Brzechwie i jego twórczości oraz  wiersz „Hipopotam” zaprezentowały: Eliza Galińska i Alicja Kilanowska. O historii swojego hobby, czyli o karate jako sztuce walki wywodzącej się z Okinawy, opowiadał z wielkim przejęciem Igor Kuroszczyk. Zaś Krzysztof Badzelewski, który od 3 lat należy do  Klubu Bardzo Młodego Historyka, zaprezentował swoje osiągnięcia w konkursach wiedzy historycznej.

W części oficjalnej nastąpiło wręczenie dyplomów klubowiczom i przyznanie im tytułu „Młodego Historyka” przez Muzeum Dulag 121 oraz rozdanie pamiątkowych książek ufundowanych przez Muzeum. Nasi klubowicze, którzy uczestniczyli w tegorocznym „Rajdzie Szlakiem Naszej Historii” odebrali także przygotowane przez ZHP Hufiec Pruszków pamiątkowe certyfikaty za udział w rajdzie.

Wszystkim uczestnikom spotkania sobotniego, tak dzieciom jak i ich rodzicom, serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne świętowanie dziecięcych sukcesów. Zapraszamy na spotkania klubowe po wakacjach. Do zobaczenia. Życzymy udanych wakacji i dużej frajdy w poznawaniu historii miejsc, w których się znajdziecie. Już czekamy na Wasze opowieści.

Skip to content