menu

Wakacje w Muzeum Dulag 121 za nami!

Wakacje w Muzeum Dulag 121 za nami!

W dniach od 2 do 13 lipca 2018 r. odbyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Poznajemy i budujemy”, podczas których uczestnicy poznawali tajemnice historycznych budowli i sprawdzali, jak wygląda praca architektów i budowniczych. Przez dziesięć dni powstawały rozmaite kartonowe budowle z różnych epok naszej cywilizacji.

Wspólnymi siłami zbudowaliśmy świątynię egipską opartą na osiemnastu kolumnach, rzymski obóz wojskowy z bramami nie do zdobycia, katedrę z witrażami, osiemnastowieczny most paryski, dwa labirynty prawie nie do przejścia, a także dziewiętnastowieczną fabrykę cukierków. Powstał również teatr elżbietański, w którym po zakończeniu budowy odegrana została sztuka według dwóch bajek pruszkowskiej autorki utworów dla dzieci, Marii Weryho-Radziwiłłowiczowej. Aktorami byli oczywiście sami budowniczowie przebrani w stroje wykonane z krepiny według projektu kolegów „kostiumografów”. W tym przeglądzie budowli z przeszłości nie mogło zabraknąć, twierdzy obronnej oraz małej średniowiecznej wioski. Na zakończenie powstało także wnętrze Ereboru, czyli królestwa krasnoludów ze świata J.R.R Tolkiena.

Na przeszkodzie stawały nam wiatr, słońce i czasami deszcz, ale pomimo przeciwności humory dopisywały i w szybkim tempie zwykłe pudła zmieniły się w ściany, przejścia i kolumny. A wszystko to było możliwe dzięki talentowi dzieci, ich wyobraźni, kreatywności i niespożytej energii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Wakacji w Muzeum Dulag 121, za ich zaangażowanie, a także świetną zabawę i zapraszamy we wrześniu do Klubu Młodego Historyka oraz Klubu Bardzo Młodego Historyka!

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Skip to content