menu

Kolędowanie Nadziei 2019 – relacja i galeria fotografii

Kolędowanie Nadziei 2019 – relacja i galeria fotografii

28 grudnia Muzeum Dulag 121 zorganizowało w restauracji „Ucieranie Treści” bożonarodzeniowe spotkanie dla rodzin z dziećmi zatytułowane „Kolędowanie Nadziei 2019”. Na uczestników czekały liczne atrakcje i niespodzianki, w tym koncert kolęd i pastorałek oraz kreatywne warsztaty, które poprowadził wraz z animatorami Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Warsztaty upłynęły w rodzinnej i świątecznej atmosferze przy blasku choinki i dźwiękach kolęd. Spotkanie rozpoczęło – jak co roku, od opowieści bożonarodzeniowej Pana Michała Malinowskiego, pięknej i pouczającej, pozwalającej dojrzeć wartość dobra w ludzkim życiu.  Potem rozpoczął się piękny koncert, w którym dzieci wędrowały  wiedzione przez betlejemską gwiazdę „Nad Betlejem w ciemną noc”. Wystąpiły w nim: Adrianna Furmanik-Celejewska (pianino), która prowadzi koncerty dla dzieci w Filharmonii Warszawskiej, Zofia Moląg-Kopeć (wiolonczela) i Alicja Stupnickiej-Kowalczyk (skrzypce) z orkiestry Teatru Wielkiego w Warszawie. Za sprawą niesamowitego wokalu Eweliny Siedleckiej-Kosińskiej usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe m. in.: „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” czy „Wśród nocnej ciszy”.

Okazało się, że kolęd można nie tylko słuchać ale także bawić się przy nich dobrze i wesoło, gdyż wspólne kolędowanie przeplatały zabawy. Po koncercie i choinkowych prezentach, przyszedł czas na animacje prowadzone przez Michała Malinowskiego. Na początku zachęcił on dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i tworzenia bożonarodzeniowych szopek. Za sprawą dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz pomocy rodziców i opiekunów, w niedługim czasie pojawiły się bajeczne, kolorowo ozdobione stajenki ze Świętą Rodziną. Duże emocje wywołało budowanie figurek kolędników. Na zakończenie na uczestników czekała szalona zabawa z Bajkostworami.

Spotkanie „Kolędowanie Nadziei 2019” odbyło się w klimatycznej restauracji „Ucieranie Treści” (Pruszków, ul. Obrońców Pokoju 8).

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i wyśmienitą zabawę. Składamy również gorące podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji „Kolędowania Nadziei 2019”.

Poniżej fotorelacja Marka Millera

Skip to content