menu

Trochę historii! Trochę kultury! – Muzeum Dulag 121 na lato!

Trochę historii! Trochę kultury! – Muzeum Dulag 121 na lato!

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w quizach i konkursach, które będą trwały przez całe lato. Zaczynamy już 29 czerwca.

Na tegoroczne wakacje przygotowaliśmy trzy odrębne konkursy, do których będzie można dołączyć w każdym momencie ich trwania.

#QuizPruszkowski – weź udział w konkursie wiedzy o Pruszkowie i okolicach.

#KlubFilmowy – nakręć krótką etiudę filmową.

#PruszkowChallenge – stwórz graffiti o tematyce pruszkowskiej metodą stencil na koszulce, torbie lub na innym materiale.

Na zwycięzców czekają nagrody w postaci publikacji książkowych i albumów.

#QuizPruszkowski

1. Quiz wiedzy będzie odbywał się w czterech rundach od 29 czerwca do 22 sierpnia.

2. W każdy poniedziałek i środę, rozpoczynając od 29 czerwca, o godzinie 10.00 na facebookowym profilu wydarzenia „Trochę historii! Trochę kultury! – Muzeum Dulag 121 na lato!” udostępniony zostanie formularz z 4 pytaniami. Wypełniony przez uczestnika formularz z odpowiedziami na zadane pytania, zostanie do nas przesłany automatycznie po kliknięciu ikonki „Prześlij”. Przed wysłaniem, u góry formularza należy koniecznie wpisać swój adres mailowy oraz imię i nazwisko.

3. Co dwa tygodnie, czyli po czterech seriach pytań będziemy ogłaszać 3 zwycięzców. Nagrody zostaną rozlosowane w siedzibie Muzeum wśród osób z największą liczbą poprawnych odpowiedzi.

4. Odpowiedzi na zadane w quizie pytania szukajcie na naszej stronie internetowej dulag121.pl w zakładkach Encyklopedia i Pruskoviana, na facebookowym profilu Pruskovian: facebook.com/pruskoviana, w publikacjach książkowych związanych z Pruszkowem oraz na wystawie w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8a.

5. Poniżej udostępniamy również listę książek, które mogą pomóc w odpowiedzi na pytania:

6. Czas trwania poszczególnych rund quizu:

  • I runda będzie trwała od 29 czerwca do 11 lipca (pytania pojawią się 29, 1, 6, 8 lipca). Odpowiedzi należy przesyłać do północy 9 lipca. Zwycięzców ogłosimy 11 lipca.
  • II runda będzie trwała od 13 do 25 lipca (pytania pojawią się 13, 15, 20, 22 lipca). Odpowiedzi należy przesyłać do północy 23 lipca. Zwycięzców ogłosimy 25 lipca.
  • III runda będzie trwała od 27 lipca do 8 sierpnia (pytania pojawią się 27, 29 lipca oraz 3, 5 sierpnia). Odpowiedzi należy przesyłać do północy 6 sierpnia. Zwycięzców ogłosimy 8 sierpnia.
  • IV runda będzie trwała od 10 do 22 sierpnia (pytania pojawią się 10, 12, 17, 19 sierpnia). Odpowiedzi należy przesyłać do północy 20 sierpnia. Zwycięzców ogłosimy 22 sierpnia.

Szczegółowy regulamin quizu dostępny jest tutaj.

#KlubFilmowy

1. Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie smartfonem, telefonem komórkowym lub kamerą materiału filmowego a następnie jego zmontowanie w etiudę filmową. Poniżej znajdują się propozycje tematów:

  • „Tu była fabryka” – Sfilmuj wspomnienie osoby, która pracowała w już nieistniejących zakładach pracy w Pruszkowie, bądź taki zakład po prostu pamięta. A było tych zakładów wiele. Chociażby w tym roku obchodzimy 100-lecie powstania fabryki Stowarzyszenia Mechaników Polskich z Ameryki. Na stronie internetowej Pruskovian: http://dulag121.pl/pruskoviana/ oraz na profilu facebookowym Pruskoviana dowiecie się więcej o pruszkowskim przemyśle.
  • „Etiuda o moich dziadkach” – Wasi dziadkowie mają wiele ciekawych wspomnień.  Osobistych, rodzinnych, dotyczących kontaktów przyjacielskich, ale również opisujących życie miasta, jego historię. Warto je zachować! Porozmawiaj z nimi. Poproś, by pokazali stare zdjęcia i opowiedzieli historie z nimi związane.  Wsłuchaj się w te relacje, sfilmuj je, w ten sposób ocalisz je od zapomnienia.
  • „Te ważne książki” – Opowiedz nam o swoich ulubionych książkach. Dlaczego niektóre z nich być może zmieniły Twoje życie? Co Cię w nich zachwyciło, zaskoczyło, zaintrygowało, skłoniło do przemyśleń? Jakie emocje wzbudziła ich lektura? Opowieść o ważnej dla Ciebie książce może stać się świetnym materiałem na film.
  • „Zakątki przeszłości” – W Pruszkowie jest wiele miejsc, które mogą być Ci szczególnie bliskie. Wiele z nich już nie istnieje. Miejsce zawsze jest wstępem do wspomnień, opowieści, snucia historii. Spróbuj sfilmować własne wspomnienie związane z ważnym dla Ciebie miejscem, obiektem, dzielnicą, przestrzenią na terenie Pruszkowa. Być może przy okazji odkryjesz nieznaną historię swojego zakątka, a opowieść o nim wybrzmi na nowo.

2. Aby wziąć udział w konkursie najpierw należy się zarejestrować w Klubie Filmowym poprzez wysłanie maila na adres: dulag121nalato@gmail.com. Etiudy filmowe można przesyłać w terminie od 29 czerwca do 23 sierpnia. W konkursie mogą uczestniczyć również grupy.

3. Etiuda filmowa nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.  W szczególnych przypadkach możemy wyrazić zgodę na przystąpienie do konkursu etiud trwających powyżej 5 minut.

4. Etiudę filmową należy przesłać do końca dnia 23 sierpnia 2020 roku, za pomocą strony WeTransfer na adres mailowy:  dulag121nalato@gmail.com.

5. Przez cały czas trwania konkursu będą odbywały się warsztaty filmowe w trybie online oraz stacjonarnym na terenie Muzeum, po wcześniejszym zgłoszeniu. Liczba miejsc na warsztatach stacjonarnych jest ograniczona. Podczas spotkań wyjaśnimy sprawy techniczne dotyczące kadrowania, technik montażu. Porady zamieścimy również na kanale YouTube „Muzeum Dulag 121” i na profilu facebookowym wydarzenia.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

#PruszkowChallenge

1. Konkurs polega na zaprojektowaniu i wykonaniu graffiti metodą stencil na koszulce, torbie zakupowej, bądź innym materiale. Praca musi być związana z tematyką pruszkowską.

2. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie fotografii swojej pracy wraz z podaniem swojego imienia i nazwiska, na następujący adres mailowy: dulag121nalato@gmail.com. Każdy z uczestników udostępnia zdjęcie lub filmik ze swoją pracą na własnym profilu facebookowym i oznacza go tagiem: #PruszkowChallenge. W ten sposób uczestnik może nominować do przystąpienia do konkursu kolejnych znajomych.

3. Wszystkie niezbędne informacje odnośnie przygotowania własnego szablonu do graffiti, wycięcia obrazka, malowania farbą lub sprayem znajdziecie oglądając filmik instruktażowy zatytułowany #PruszkowChallenge na naszym kanale na YouTube „Muzeum Dulag 121”.

4. Fotografie prac konkursowych można przesyłać w terminie od 29 czerwca do 22 sierpnia.

5. Przewidujemy również wybór i prezentacje na stronie facebookowej wydarzenia najlepszych, naszym zdaniem, 10 prac nadesłanych przez uczestników. Laureata Publiczności wyłonią internauci, za pomocą głosowania w ankiecie na stronie facebookowej wydarzenia. Internauci będą mogli głosować na swoich faworytów od godz. 12:00 29 sierpnia do północy 5 września. Nazwisko Laureata Publiczności zostanie opublikowane 7 września na stronie facebookowej wydarzenia oraz na stronie internetowej Muzeum: www.dulag121.pl.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Skip to content