menu

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

11 listopada 2021
12:00
Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia Narodowego Dnia Niepodległości Polski w Powiecie Pruszkowskim. Uroczystości organizowane są wspólnie przez Krzysztofa Rymuzę Starostę Pruszkowskiego i Pawła Makucha Prezydenta Miasta Pruszkowa.

Obchody rozpoczną się 11 listopada o godz. 12:00 uroczystym odśpiewaniem Hymnu Polski w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” oraz mszą świętą w Kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie. Po nabożeństwie odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych i Ludowych w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Zgoda” w Kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie.

O godz. 14:30 odbędzie się złożenie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości przy Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.

Na zakończenie obchodów Narodowego Dnia Niepodległości Polski w Pruszkowie o godz. 16:00, w sali kameralnej Młodzieżowy Dom Kultury odbędzie się koncert pt. „Niepodległość w kulturze”. W czasie koncertu będzie można usłyszeć utwory Fryderyka Chopina w aranżacji Piotra Latoszyńskiego (fortepian) oraz pieśni kurpiowskie Karola Szymanowskiego w wykonaniu Magdaleny Buczek. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Pana Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content