menu

Wernisaż wystawy „Solidarność i Wsparcie” w Muzeum Warszawskiej Pragi

Wernisaż wystawy „Solidarność i Wsparcie” w Muzeum Warszawskiej Pragi

03 sierpnia 2023
17.30
Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52)

Z przyjemnością informujemy, że wystawa Muzeum Dulag 121 pt.: „Solidarność i Wsparcie” w sierpniu będzie gościć w Muzeum Warszawskiej Pragi (oddział Muzeum Warszawy). Wernisaż wystawy odbędzie się 3 sierpnia o godz. 17.30 w siedzibie Muzeum przy ul. Targowej 50/52 w Warszawie. Zapraszamy!

Wystawa „Solidarność i wsparcie” opowiada o pomocy udzielonej wypędzonym z Warszawy, w którą, w okresie od początku sierpnia 1944 r. do końca pierwszej połowy 1945 r., zaangażowało się tysiące osób, wśród nich przedstawiciele legalnie i konspiracyjnie działających organizacji pomocowych m.in.: Rady Głównej Opiekuńczej, Armii Krajowej, Polskiego i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, zakonów i parafii, a także tysiące wolontariuszy. Pomoc organizowana była wszędzie tam, gdzie trafiali wygnani z Warszawy, a więc w obozie przejściowym Dulag 121 oraz jego filiach, w podwarszawskich miasteczkach i wsiach, a także na terenie Generalnego Gubernatorstwa, gdzie wywożono wypędzonych ze stolicy niezdolnych do pracy przymusowej.

W dniach 1 – 20 sierpnia wystawa „Solidarność i Wsparcie” będzie gościć w Muzeum Warszawskiej Pragi. Więcej info: tutaj.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy. 3 sierpnia o godz. 17.30 w siedzibie Muzeum Pragi. W programie spotkania: prelekcja Małgorzaty Bojanowskiej – dyrektor Muzeum Dulag 121, spotkanie ze Świadkiem Historii oraz projekcja filmu dokumentalnego „Dulag 121”.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość kupienia publikacji związanych z obozem Dulag 121 i złożenia ankiety dla byłych więźniów obozu.

Zapraszamy!

Skip to content