menu

Wystawa „Solidarność i Wsparcie” w Muzeum Warszawskiej Pragi

Wystawa „Solidarność i Wsparcie” w Muzeum Warszawskiej Pragi

Z przyjemnością informujemy, że wystawa Muzeum Dulag 121 pt.: „Solidarność i Wsparcie” w sierpniu będzie gościć w Muzeum Warszawskiej Pragi (oddział Muzeum Warszawy). Wernisaż wystawy odbędzie się 3 sierpnia o godz. 17.30 w siedzibie Muzeum przy ul. Targowej 50/52 w Warszawie. Zapraszamy!

Wystawa „Solidarność i wsparcie” opowiada o pomocy udzielonej wypędzonym z Warszawy, w którą, w okresie od początku sierpnia 1944 r. do końca pierwszej połowy 1945 r., zaangażowało się tysiące osób, wśród nich przedstawiciele legalnie i konspiracyjnie działających organizacji pomocowych m.in.: Rady Głównej Opiekuńczej, Armii Krajowej, Polskiego i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, zakonów i parafii, a także tysiące wolontariuszy. Pomoc organizowana była wszędzie tam, gdzie trafiali wygnani z Warszawy, a więc w obozie przejściowym Dulag 121 oraz jego filiach, w podwarszawskich miasteczkach i wsiach, a także na terenie Generalnego Gubernatorstwa, gdzie wywożono wypędzonych ze stolicy niezdolnych do pracy przymusowej.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie w dniach 1-20 sierpnia będzie prezentowana wystawa „Solidarność i Wsparcie” ! 🏦 Muzeum Warszawskiej Pragi (oddział Muzeum Warszawy) ul. Targowa 50/52 Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek: zamknięte
wtorek, środa, piątek: 9.00 – 17.00
czwartek: 9.00 – 18.00
sobota, niedziela: 10.00 – 18.00

Bezpłatne wejściówki do pobrania: https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/termin.html…

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 sierpnia o 17.30 w siedzibie Muzeum Pragi. Więcej info: tutaj

Skip to content