menu

Wycieczka na Gwiazdkę „Nie z tej ziemi” do DSH

Wycieczka na Gwiazdkę „Nie z tej ziemi” do DSH

11 grudnia 2011
11:00
Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 w dniu 11.12.2011 roku organizuje w ramach działań „Klubu Bardzo Młodego Historyka” wycieczkę do Domu Spotkań z Historią.

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat będą mogły wziąć udział w festynie świątecznym zatytułowanym Gwiazdka „Nie z tej ziemi!” organizowanym przez Dom Spotkań z Historią, mieszczący się przy ul. Karowej 20. Na festyn złożą się warsztaty, zabawy edukacyjne i bajkowania.

Będzie można dowiedzieć się na przykład czy Sinter Klaas, Jul Tomte, Pere Noel, Weinachtsmann, Befana, Dziadek Mróz, Gwiazdor, Święty Mikołaj, Santa Claus – czyli postacie reprezentujące różne kraje i różnie się nazywające, to ten sam Mikołaj? A także, co ten okres oznacza dla różnych narodowości, różnych kultur i różnych wyznań? O wszystkim tym opowiedzą Warszawiacy nie z tej ziemi, czyli obcokrajowcy mieszkający w stolicy.

Pracownicy Muzeum zapewniają opiekę i bezpieczeństwo dzieci podczas wycieczki, ale zapraszają również do udziału w niej dorosłych – rodziców i dziadków członków Klubu Bardzo Młodego Historyka.

Zbiórka wszystkich chcących wziąć udział w wyjeździe – godzina 11.00 w Muzeum Dulag 121,
– planowany powrót między godziną 15.00 a 16.00

Każde dziecko powinno mieć ze sobą:
– pieniądze na 2 bilety SKM 40 minutowe (ok 4 zł) + legitymację szkolną;
– 2 kanapki i coś do picia;
– pisemne oświadczenie od państwa, że rodziców się na udział dziecka w wycieczce, jeśli sami nie będziecie brali w niej udziału.

Prosimy o telefoniczne zgłoszenie udziału w wycieczce do dnia 6 grudnia 2011 roku nr tel. 758 86-63,
kom. 696 591 295. Liczba miejsc ograniczona.

Dzieci, które do tej pory nie brały udziału w zajęciach klubowych, a chciałyby wybrać się na wycieczkę z Klubem Bardzo Młodego Historyka również zapraszamy i prosimy o wcześniejsze telefoniczne skontaktowanie się
z Muzeum Dulag 121 w celu otrzymania dodatkowych informacji.

Skip to content