menu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2012
17:00
Muzeum Dulag 121

Koncert „Polska Pieśń Niepodległościowa” 10 listopada w Muzeum Dulag 121 w ramach pruszkowskich obchodów Święta Niepodległości. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 10 i 11 listopada.

W sobotę, 10 listopada 2012, w pierwszym dniu obchodów Święta Niepodległości zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na godzinę 17., na wieczór muzyczno-historyczny. Wysłuchamy koncertu „Polska Pieśń Niepodległościowa” w wykonaniu duetu solistów oraz kwartetu instrumentalnego. W drugiej części wieczoru prof. Jacek Przygodzki wygłosi okolicznościowy odczyt zatytułowany „Odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 r. – legionowi emisariusze oraz nastroje i działania społeczne – na podstawie rodzinnego archiwum.”

W niedzielę, 11 listopada 2012 odbędą się główne wydarzenia organizowane przez Starostwo Pruszkowskie. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele św. Kazimierza o godz. 13:15. Następnie spod kościoła ruszy uroczysta parada z pocztami sztandarowymi. O godzinie 15:00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą POW przy ul. 3 Maja. Po południu w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się kolejne świąteczne wydarzenia: Patriotyczny Salon Poezji o godzinie 17:00, a po nim, o godzinie 19:00 koncert zespołu „Maja Olenderek Ensamble”.

Zapraszamy serdecznie!

PROGRAM KONCERTU

Skip to content