menu

Podstawowa Szkoła Montessori PoCeMon poznaje Znaki Państwa Polskiego!

Podstawowa Szkoła Montessori PoCeMon poznaje Znaki Państwa Polskiego!

„Znaki Państwa Polskiego” to jedna z wielu lekcji muzealnych będących
w ofercie naszego Muzeum, która cieszy się dużym zainteresowaniem. 24.04.2023 r. odwiedzili nas uczniowie ze Podstawowej Szkoły Montessori PoCeMon w Pruszkowie.

Celem lekcji było zaznajomienie uczniów w wieku 6-10 lat ze Znakami Państwa Polskiego. Lekcja została przeprowadzona ze względu na zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi.

W czasie spotkania dzieci poznały historię powstania polskiego godła i hymnu oraz dowiedziały się w jaki sposób obchodzimy się z flagą. Lekcja muzealna poza wprowadzeniem historycznym zawierała elementy pracy grupowej i indywidualnej. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Polskie Symbole Narodowe”, wyjaśniający iż znakami Rzeczypospolitej Polskiej są: godło – Orzeł Biały, barwy biało-czerwone oraz hymn – Mazurek Dąbrowskiego.

Spotkanie zamknęło wspólne wykonanie białych czerwonych flag, które uczniowie zabrali ze sobą. Podczas lekcji muzealnej odśpiewaliśmy hymn narodowy, omówiliśmy to w jaki sposób zachowywać się podczas jego śpiewania oraz powiedzieliśmy czego nie można robić z państwowymi symbolami.

Zapraszamy szkoły do skorzystania ze szczegółowych informacji dotyczących lekcji i warsztatów znajdują się w naszej ofercie.
Aktualne pliki do pobrania:

Terminy zajęć: od poniedziałku do piątku – od godziny 9:00.

Koszt zajęć: 50 zł (opłata stała) + 4zł (cena biletu ulgowego) od każdego uczestnika z wyłączeniem nauczycieli i opiekunów.
Zgłoszenia przyjmujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 574-479-547, a także drogą e-mailową: edukacja@dulag121.pl.

Skip to content