menu

Warszawscy uczniowie na lekcji muzealnej w Muzeum Dulag 121!

Warszawscy uczniowie na lekcji muzealnej w Muzeum Dulag 121!

„Historia obozu Dulag 121” to jedna z wielu lekcji muzealnych będących
w ofercie naszego Muzeum, która cieszy się dużym zainteresowaniem. 25.04.2023 r. odwiedzili nas uczniowie 7 klasy –  Szkoły Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie.

Zamierzeniem spotkania było zaznajomienie młodzieży z historią i organizacją obozu Dulag 121. Uczniowie poznali losy cywilnej ludności powstańczej Warszawy, która została wypędzona do Pruszkowa.

W czasie lekcji muzealnej uczniowie wysłuchali fragmentów relacji świadków historii zaprezentowanych w formie krótkich filmów. Dowiedzieli się również jakie przedmioty stanowiły wartość w obozowych warunkach. Najcenniejsze rzeczy, to te które umożliwiały posilenie się lub zapewniały komfort psychiczny i fizyczny więźniów. Podczas warsztatów uczniowie pracowali w grupach, wspólnie analizując tekst, dzięki któremu mogli wczuć się w trudne emocje towarzyszące wysiedleńcom z Warszawy.

Spotkanie zamknęło zwiedzanie pomnika „Tędy przeszła Warszawa”, który upamiętnia historię ludności cywilnej wypędzonej z Warszawy, na terenie których znajdował się obóz przejściowy Durchgangslager 121.

Zapraszamy szkoły do skorzystania ze szczegółowych informacji dotyczących lekcji i warsztatów znajdują się w naszej ofercie.
Aktualne pliki do pobrania:

Terminy zajęć: od poniedziałku do piątku – od godziny 9:00.

Koszt zajęć: 50 zł (opłata stała) + 4zł (cena biletu ulgowego) od każdego uczestnika z wyłączeniem nauczycieli i opiekunów.
Zgłoszenia przyjmujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 574-479-547, a także drogą e-mailową: edukacja@dulag121.pl.

Skip to content