menu

Uczniowie 3 klasy SP 2 na warsztatach „Skrzynia Skarbów”!

Uczniowie 3 klasy SP 2 na warsztatach „Skrzynia Skarbów”!

„Skrzynia skarbów” to jedna z wielu lekcji muzealnych będących w ofercie edukacyjnej Muzeum Dulag 121, która cieszy się dużym zainteresowaniem. 07.06.2023 r. odwiedzili nas uczniowie 3 klasy –  Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Lekcja dotyczyła historii życia i organizacji obozu cywilnej ludności powstańczej Warszawy oraz pozytywnego aspektu historii, jakim było zaangażowanie mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miejscowości w pomoc w obozie.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię obozu Dulag 121, dowiedzieć się, jakie były warunki życia i pracy w obozie, oraz zrozumieć, jak ważna była pomoc ze strony ludzi spoza obozu.

Podczas lekcji stosowano różne metody nauczania, takie jak dyskusja, prezentacja artefaktów historycznych i praca w grupach. Uczniowie mieli okazję zajrzeć do „Skrzyni skarbów” i ocenić, które przedmioty w warunkach obozowych były najbardziej cenne, a które okazywały się bezwartościowe.

Wychowankowie Pani Doroty Rybarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie odwiedzili również Pomnik „Tędy Przeszła Warszawa” i mieli okazję zobaczyć jak wyglądała największa z hali, w których przetrzymywano więźniów w Durchgangslager 121.

Zapraszamy szkoły do skorzystania ze szczegółowych informacji dotyczących lekcji i warsztatów znajdują się w naszej ofercie.
Aktualne pliki do pobrania:

Terminy zajęć: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki od godziny 9:00.

Koszt zajęć: 50 zł (opłata stała) + 4zł (cena biletu ulgowego) od każdego uczestnika z wyłączeniem nauczycieli i opiekunów.
Zgłoszenia przyjmujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 574-479-547, a także drogą e-mailową: edukacja@dulag121.pl.

Skip to content