menu

Uczniowie 3 klasy SP 4 na warsztatach „Skrzynia Skarbów”!

Uczniowie 3 klasy SP 4 na warsztatach „Skrzynia Skarbów”!

„Skrzynia skarbów” to jedna z wielu lekcji muzealnych będących w ofercie edukacyjnej Muzeum Dulag 121, która cieszy się dużym zainteresowaniem. 14.09.2023 r. odwiedzili nas uczniowie 3 klasy –  Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszkowie.

Lekcja dotyczyła tematyki II wojny światowej, oraz jej realiów. Dzieci dowiedziały się o istnieniu obozu Dulag 121 w Pruszkowie i poznały losy cywilnej ludności powstańczej Warszawy.

Podczas zajęć uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych aktywnościach. W grupach zastanawiali się nad tym jakie przedmioty w wojennych okolicznościach są naprawdę cenne, oraz jak zmienia się ta perspektywa tego co jest cenne w obliczu wybuchu zagrożenia.

Zapraszamy szkoły do skorzystania ze szczegółowych informacji dotyczących lekcji i warsztatów znajdują się w naszej ofercie.
Aktualne pliki do pobrania:

Terminy zajęć: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki od godziny 9:00.

Koszt zajęć: 50 zł (opłata stała) + 4zł (cena biletu ulgowego) od każdego uczestnika z wyłączeniem nauczycieli i opiekunów.
Zgłoszenia przyjmujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 574-479-547, a także drogą e-mailową: edukacja@dulag121.pl.

Skip to content