menu

Ferie z Muzeum Dulag 121 -„Odcienie zieleni”

Ferie z Muzeum Dulag 121 -„Odcienie zieleni”

10 lutego 2025
9:00
Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A, Pruszków

Muzeum Dulag 121 z radością zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat do udziału w cyklu warsztatów pt.: „Odcienie zieleni”. Zajęcia odbywać się będą w drugim tygodniu ferii zimowych (10-14 lutego) od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-13.00,  w piątek w godzinach 12:30-16:00. Zapisy do 26 stycznia mailowo edukacja@dulag121.pl lub do wyczerpania miejsc.

„Odcienie zieleni” – to twórcze spotkania w czasie ferii, podczas których zaprosimy młodzież do wspólnej podróży po znaczeniach i symbolice koloru zielonego. W tym roku, poza metodami teatralnymi, wykorzystywać będziemy kreatywne pisanie, a powstałe na zajęciach teksty będą stanowić składową końcowego pokazu.

Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do czwartku (3-6 luty) w godz. 09.00-13.00, oraz w piątek 7 lutego w godzinach 12:30-16:00 w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, przy ul. 3 Maja 8A. W piątek 14 lutego o godzinie 16:00 zapraszamy opiekunów do Muzeum Dulag 121 na występ młodzieży i finał ferii.

Prosimy, by uczestnicy zabrali ze sobą buty na zmianę, coś do picia i jedzenia i dobry humor! Zapisy przyjmujemy do 26 stycznia, do wyczerpania miejsc

Kontakt: edukacja@dulag121.pl

Szczegółowy program:

II tydzień: 10-14.02

Poniedziałek (10.02) Laboratorium improwizacji

Cykl warsztatów rozpoczniemy od integracji grupy. Wykorzystamy gry i zabawy teatralne, parateatralne, animacyjne oraz narzędzia pedagogiki teatru. Niezwykle istotne będzie dla nas wspólne stworzenie kontraktu, który pozwoli zadbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Tego dnia również zapoznamy młodzież z artefaktem przechowywanym w muzeum – zieloną sukienką, do której będziemy nawiązywać podczas dalszych działań.

Prowadząca: Agata Wojdalska

Wtorek (11.02) Współczesne „barwy” pamięci

Wtorkowe warsztaty skupione będą wokół tematu pamięci. Wykorzystując nasze wspomnienia i ważne dla nas przedmioty, opowiemy historie o nas samych. Zastanowimy się, czego nośnikami mogą być przedmioty. Na koniec porozmawiamy o barwach i tym, co dla nas znaczą. Jaką rolę w naszym życiu odgrywa kolor zielony?

Prowadząca: Agata Wojdalska

Środa (12.02) Studium kreatywnego pisanie

Tego dnia odbędą się warsztaty kreatywnego pisania, do których inspiracją będzie kolor zielony i skojarzenia z nim związane. Napiszemy wiersze, ody, dialogi i inne twórcze formy, które staną się bazą końcowego pokazu. 

Prowadząca: Joanna Pietraszek

Czwartek (13.02) Inspiracje wizualne – moda i historia

Dzień rozpoczniemy od zielonej pracy plastycznej. Przeprowadzimy dialog między ubraniami współczesnymi, a ubraniami z przeszłości. Dalsze działania doprowadzą do stworzenia scenariusza pokazu piątkowego.

Prowadząca: Joanna Pietraszek

Piątek (14.02) Finał i pokaz „Odcienie zieleni”.

Ostatni dzień naszych spotkań to ewaluacja, podsumowanie działań, a także próby do pokazu. Krótkie spotkanie z rodzicami i bliskimi uczestników, podczas którego zostaną zaprezentowane efekty twórczej pracy, zakończy cykl pod hasłem „Odcienie zieleni”.

Prowadzące: Joanna Pietraszek, Agata Wojdalska

PROWADZĄCE

Joanna Pietraszek – pedagożka teatru, polonistka, instruktorka teatralna i animatorka kultury. Od wielu lat pracuje teatralnie z grupami – obecnie m. in. w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie prowadzi również warsztaty do spektakli. Współpracuje z Instytutem Teatralnym. Pisze autorskie scenariusze. Projektuje przestrzenie na dialog, twórcze spotkania, refleksję. Właścicielka firmy Radość Teatru. Zafascynowana procesem tworzenia sztuki na bazie doświadczeń uczestników. Wierzy w wartość budowania relacji, pracy zespołowej i kreatywności.

Agata Wojdalska – pedagożka teatru, edukatorka teatralna. Od trzech sezonów prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Teatrze Polskim w Warszawie, wykorzystując w tym celu narzędzia pedagogiki teatru i elementy improwizacji teatralnej. Oprowadza również grupy po teatrze. Wcześniej związana m.in. z TR Warszawa. Zafascynowana nietuzinkowym myśleniem.  Wierzy, że spojrzenie na codzienność przez pryzmat teatru i działań performatywnych potrafi poszerzyć jej postrzeganie.

Skip to content