menu

Nasze Korzenie – „Heraldyka – źródło wiedzy o przodkach”

Nasze Korzenie – „Heraldyka – źródło wiedzy o przodkach”

07 maja 2016
15:00
Muzeum Dulag 121

Kolejne spotkanie z cyklu „Nasze Korzenie” odbędzie 7 maja o godzinie 15. w Muzeum Dulag 121, a dotyczyć będzie heraldyki i jej związków z genealogią. Spotkanie zatytułowane „Heraldyka – źródło wiedzy o przodkach” poprowadzi historyk dr Tomasz Mleczek z Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie.

Podczas spotkania prowadzący przybliży, czym są herby i jaka jest geneza ich powstania, a także zapozna nas z zasadami ich konstruowania i omówi poszczególne ich elementy: tarczę, godło i figury heraldyczne. Nie zabraknie także informacji o tym, czego możemy się dowiedzieć o rodzinie na podstawie wizerunku herbowego. Zostanie również omówiony temat fałszowania wywodów i tytułów szlacheckich.

Spotkanie poprowadzi dr Tomasz Mleczek, historyk wojskowości i bronioznawca średniowiecza i epoki nowożytnej, historyk gospodarczy średniowiecza. Pracuje jako kustosz w Gabinecie Genealogiczno-Heraldycznym w Muzeum Zamku Królewskiego, gdzie opracowuje archiwalne zbiory dotyczące tej tematyki. Pan dr Mleczek jest też czynnym rekonstruktorem historycznym okresu grunwaldzkiego (Grupa fechtunku historycznego Milites – alraunae), instruktorem Krav Maga i Israel Combat System.

Zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

Skip to content