menu

„Kolędowanie Nadziei 2016” – relacja i galeria fotografii.

„Kolędowanie Nadziei 2016” – relacja i galeria fotografii.

28 grudnia Muzeum Dulag 121 zorganizowało w Pruszkowie niezwykłe spotkanie dla rodzin z dziećmi zatytułowane „Kolędowanie Nadziei 2016”. Na gości czekały liczne atrakcje i niespodzianki, w tym koncert kolęd i pastorałek oraz kreatywne warsztaty prowadzone przez animatorów z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Spotkanie upłynęło w rodzinnej i świątecznej atmosferze przy blasku choinki i dźwiękach kolęd. Były bajki i legendy świąteczne z czterech stron świata opowiadane przez Michała Malinowskiego z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, a także tradycyjne kolędowanie, w którym aktywnie uczestniczyli wszyscy zebrani goście, zarówno dzieci jak i ich rodzice oraz dziadkowie. Z koncertem świątecznym wystąpiła Iwona Kowalik – Szatkowska, której towarzyszył zespół w składzie: Anna Piotrowska (skrzypce), Zbigniew Piotrowski (skrzypce) oraz Andrzej Piotrowski (gitara). Zabrzmiały najbardziej znane pieśni bożonarodzeniowe m.in.: „Cicha Noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy…”.

Kolędowanie przeplatały zabawy i animacje prowadzone przez Michała Malinowskiego. W pierwszej kolejności zachęcił on dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i tworzenia kostiumów kolędników. W niedługim czasie, dzięki dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz wydatnej pomocy rodziców i dziadków, na sali pojawili się mali kolędnicy przebrani w niesamowite stroje: królowie w koronach, anioły, rycerze w zbrojach i królewny w kolorowych sukniach ozdobionych cekinami i błyszczącymi wstążkami. Wiele emocji towarzyszyło budowaniu Zamków Trzech Króli z drewnianych klocków MuBaBaO i tworzenie opowieści o bajecznych budowlach i ich mieszkańcach. Na zakończenie odbyły się rodzinne warsztaty teatrzyków lalkowych i teatrzyków cieni, po których dzieci wzięły udział w zabawach z bajkostworami.

Spotkanie „Kolędowanie Nadziei 2016” odbyło się w gościnnej restauracji „Ucieranie Treści” (Pruszków, ul. Obrońców Pokoju 8).

Wszystkim gościom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i wspaniałą, niezapomnianą zabawę w świątecznej atmosferze. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „Kolędowania Nadziei 2016”.

Poniżej fotorelacja Piotra Tomaszewskiego:

 

Skip to content