menu

Żołnierze Wyklęci: ich życie i walka – lekcja okolicznościowa

Żołnierze Wyklęci: ich życie i walka – lekcja okolicznościowa

W związku z przypadającym na 1 marca Narodowym Dniem Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’, uprzejmie informujemy, że Muzeum Dulag 121 posiada w swojej ofercie edukacyjnej lekcje poświęcone tej tematyce. Zajęcia są prowadzone w siedzibie Muzeum, jest też możliwość zamówienia lekcji wyjazdowej.

Lekcje mają na celu przybliżyć uczniom sylwetki żołnierzy, którzy nie chcieli się zgodzić na komunistyczną okupację i zdecydowali się na nieskładanie broni i kontynuowanie walki. Młodzież dowie się m.in. o motywach, jakimi kierowali się żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, a także o trudnych, często skomplikowanych realiach, w jakich przyszło im działać, po zakończeniu II Wojny Światowej.

Z myślą o uczniach w różnym wieku i będących na innych etapach edukacji, przygotowaliśmy różne warianty lekcji poświęconej ,,Żołnierzom Wyklętym”, dostosowane poziomem do programu nauczania szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Lekcje będą prowadzone od poniedziałku do piątku w siedzibie Muzeum Dulag 121 od godziny 09:00 do 15.00.

Koszt lekcji muzealnej wynosi 50 zł + koszt biletu ulgowego od każdego ucznia (4zł). Nauczyciel i opiekunowie mają wstęp wolny.
W przypadku lekcji wyjazdowej, szkoła ponosi koszt lekcji, 50 zł, a także koszt dojazdu prowadzącego. Ponadto, wskazane jest udostępnienie przez szkołę na potrzeby lekcji rzutnika i komputera.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej towarzyszącej Narodowemu Dniu Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Prosimy o zgłoszenia lekcji na tydzień przed planowanym terminem.

Żołnierze_V_Wileńskiej_Brygady_AK
Żołnierze 5 Wileńskiej Brygady AK. Od lewej: ppor. Henryk Wieliczko „Lufa”, por. Marian Pluciński „Mścisław”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, NN, por. Zdzisław Badocha „Żelazny”. Źródło: Wikimedia Commons
Skip to content