menu

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

We wtorek, 2 maja, będziemy świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w powiatowych obchodach tego święta. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15:00 wciągnięciem flagi narodowej na maszt Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przy ul. Drzymały 30. Ceremonii towarzyszyć będzie występ orkiestry Pruszkowianka.

Po części oficjalnej, o godzinie 16:00 rozpocznie się Powiatowy Bieg Flagi 2017 organizowany przez Powiat Pruszkowski oraz Parkrun Pruszków. W biegu weźmie udział także reprezentacja Muzeum Dulag 121, w tym dzieci i młodzież z Klubu Młodego Historyka wraz z rodzicami. Osoby chętne do udziału w Biegu Flagi z grupą Muzeum Dulag 121 prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: promocja@dulag121.pl, tel. (22) 758 86 63, kom: 696-591-295 lub osobiście w siedzibie Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A. (formularze zgłoszeniowe do pobrania poniżej)

Biegacze wystartują spod Młodzieżowego Domu Kultury w Parku Kościuszki i będą mieli do pokonania 2004 metry. Długość trasy, która prowadzić będzie wokół Parku Kościuszki, stanowi nawiązanie do roku 2004, kiedy wprowadzono Dzień Flagi jako polskie święto narodowe. Każda osoba, która przebiegnie całą trasę otrzyma pamiątkowy medal. Zapraszamy serdecznie.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Obchodzimy je 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze Polski są nierozerwalnie związane z dziejami historycznymi naszego narodu. Przyjmuje się, że biel oznacza czystość duchową, a czerwień przelaną krew w walce w obronie kraju.

Informujemy również, że istnieje możliwość zarejestrowania się na Bieg Flagi poprzez system powiatowy. Zgłoszenia udziału w biegu prosimy wówczas przesyłać na adres kpiotrowska@powiat.pruszkow.pl lub osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w pokoju 403. Dodatkowe zapisy prowadzone będą 2 maja, w dniu imprezy, od godziny 15:00 w namiocie Powiatu Pruszkowskiego, który zostanie usytuowany w pobliżu startu. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają numerki startowe, które rozdawane będą przy zapisie. Rejestracja przez Parkrun Pruszków: Osoby, które chciałyby sprawdzić swoje możliwości i zmierzyć czas swojego biegu, muszą dodatkowo zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl/pruszkow. Wówczas otrzymają kod kreskowy, który należy sczytać przekraczając metę.

Formularz zgłoszeniowy Bieg Flagi 2017 – pobierz

Zgoda rodzica na udział w biegu osoby nieletniej – pobierz

Regulamin Biegu Flagi – pobierz

Skip to content