menu

Lekcje muzealne

Lekcje muzealne

Lekcje i warsztaty muzealne to atrakcyjne urozmaicenie szkolnych zajęć, a także okazja do zainteresowania uczniów lokalną historią. Nasza oferta edukacyjna dostosowana jest do wieku uczniów oraz do podstawy programowej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Angażujemy uczestników zajęć sięgając po multimedia, korzystamy z materiałów archiwalnych i eksponatów ze zbiorów Muzeum, z muzealnej ekspozycji oraz makiety obozu wykonanej w skali 1:160. Uczniowie wykonują zadania wymagające kreatywności, spostrzegawczości, a w przypadku młodszych klas także zdolności manualnych.

W naszej ofercie znajdują się zarówno lekcje poświęcone historii lokalnej – dziejom Pruszkowa i obozu Dulag 121 – jak i historii Polski.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące lekcji i warsztatów znajdują się w naszej ofercie. Aktualne pliki do pobrania:

Terminy zajęć: od poniedziałku do piątku od godziny 9:00.

Koszt zajęć: 50 zł (opłata stała) + 4zł (cena biletu ulgowego) od każdego uczestnika z wyłączeniem nauczycieli i opiekunów.
Zgłoszenia przyjmujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 574-479-547, a także drogą e-mailową: edukacja@dulag121.pl. 

Skip to content