10 CZE
1898
10 czerwca 1898 roku „Kurjer poranny” donosił:
- Z dniem 1 lipca r. b. zapłoną już lampy elektryczne na miejscowości warsztatów kolejowych.
- Dyrekcja kolei Warsz.-Wied. głośnemu obecnie bohaterowi Władysławowi Koziarkowi, dróżnikowi, który zapobiegł strasznej katastrofie, jaka mogła nastąpić z powodu zerwania mostu na 46 wiorście, wyznaczyła rb. 1,000 nagrody, pomocnik dozorcy drogowego, p. Tonn, otrzyma rb. 500, również za pożyteczną działalność przy tymże wypadku.
- W cukrowni „Józefów” dyrektor, p. Machczyński, wielki miłośnik muzyki utworzył orkiestrę na instrumentach dętych. Skład orkiestry tworzą wyłącznie młodzi chłopcy, pracujący w tejże fabryce. Nauka odbywa się pod kierunkiem jednego z oficjalistów fabrycznych b. kapelmistrza wojskowego.
1899
10 czerwca 1899 roku „Kurjer poranny” donosił:
— W wigilję Bożego Ciała odbyło się poświęcenie cegielni p. Endego we wsi Koszawice, tuż przy bocznicy kolejowej Józefowskiej. Poświęcenia dopełnił proboszcz z Rokitna, ks. Sędziakowski.
— W ubiegłym tygodniu we wsi Józefina spłonął wiatrak p. Gogolewskiego, przypuszczalnie od zaprószonego ognia przez cieśli, którzy dokonywali naprawy skrzydeł. Na ratunek pośpieszyła straż ogniowa z warsztatów kolejowych i dzięki temu ocalały inne zabudowania p. G.
— W Komorowie (5 wiorst od Pruszkowa) wybuchła szkarlatyna zabierając liczne bardzo ofiary wśród dziatwy letników. Popłoch ogromny.
— Rozpoczęto roboty przy rozszerzeniu stacji Pruszków. Umyślny pociąg roboczy i kilkudziesięciu robotników czynnych jest od dii paru przy tej robocie. Roboty są wykonywane sposobem administracyjnym pod kierunkiem miejscowego dozorcy p. Witwickiego.
— Zamierzone przedstawienie amatorskie prawdopodobnie do skutku nie przyjdzie—gdyż nikt z obywateli tutejszych nie chce udzielić potrzebnego pomieszczenia na przybytek muzy.
1923
10 czerwca 1923 roku w parku Księży Emerytów, jak nazywano wówczas park Sokoła, odbyła się jedna z wielu zabaw ogrodowych urządzanych w latach 20. w celu zbiórki funduszy na dokończenie budowy kościoła św. Kazimierza. „Echo Pruszkowskie” z 17 czerwca relacjonowało:
Mimo niepewnej pogody odbyła się w dn. 10 bm. zapowiedziana zabawa. Biletów wejścia sprzedano bardzo dużo. Największem powodzeniem cieszyła się loterja fantowa, obfitująca w wiele cennych fantów. Najbardziej ponętnymi zdały się fanty, mające związek ze spiżarnią jako to: ciele, drób, kiełbasy i spirytualia. Na estradzie popisywał się iluzjonista ukrywający się pod pseudonimem „L’homme mysterieux”, doskonale wykonywujący sensacyjne sztuki magiczne oraz tańczyły z werwą tańce narodowe dwie młode amatorki w fantazyjnych strojach. Pokazu kinematograficznego, niestety, nie było wskutek niedotrzymania zobowiązań przez pewną firmę z Warszawy. Dochód z zabawy wynosi 18.192.650 mk.